Latvijas orientēšanās nakts 2022

2022. gada 23. septembris
Bauska Foto Karte
Carnikava Foto Karte
Cēsis Foto Karte
Daugavpils Foto Karte
Ikšķile Foto Karte

Jelgava Foto Karte
Liepāja Foto Karte
Madona Foto Karte
Pļaviņas Foto Karte
Rēzekne Foto Karte
Rīga Foto Karte
Saulkrasti Foto Karte
Salaspils Foto Karte
Smiltene Foto Karte
Saldus Foto Karte
Sigulda Foto Karte
Talsi Foto Karte
Tukums Foto Karte
Valmiera Foto Karte
Vecumnieki Foto Karte


Organizē:
Latvijas Orientēšanās federācija (LOF) sadarbībā ar Jāņa sētu, Maximaun Latvijas Sporta federāciju padomi.Pasākuma organizēšana tiek līdzfinansēta ar Eiropas Savienības Erasmus+ projekta “Eiropas Sporta nedēļa” un valsts budžeta līdzekļiem.

Formāts un norise:
3 stundu sacensības rogainingā, saskaņā ar LOF apstiprinātajiem rogaininga sacensību noteikumiem.Sacensības notiek izvēles distancē -pirms starta komandas saņem karti ar atzīmētām kontrolpunktu atrašanās vietām. Kontrolpunktiem ir dažādas punktu vērtības - ir vērtīgāki un mazāk vērtīgi kontrolpunkti. Kontrolpunkta vērtību nosaka tā numura desmitu skaitlis -kontrolpunkta ar numuru 91 vērtība ir 9 punkti, bet 35 -3 punkti. Komanda pati saplāno kurus kontrolpunktus apmeklēt 3 stundu kontrollaikā tā, lai savāktu iespējami lielāko punktu vērtību.Tātad - nav noteiktas distances garuma, bet tikai no dalībniekiem pašiem ir atkarīgs cik un kurus kontrolpunktus komanda apmeklēs un cik ilgā laikā(max 3 stundās).Par katru kavētu minūti, sākot ar pirmo kavētās minūtes sekundi, no komandas punktiem tiek atņemts viens punkts. Komandas, kas finišē, pārsniedzot grupas kontrollaiku vairāk kā 30 minūtes , saņem 0 punktus.Pārvietošanās tikai ar kājām.Sacensības notiek dažādās Latvijas pilsētās, katrā pilsētā kā atsevišķs pasākums. Pasākumi notiek Eiropas Sporta nedēļas ietvaros.

Sacensību norises vietas:
Daugavpils, Liepāja, Rīga, Salaspils, Sigulda, Talsi, Vecumnieki, Pļaviņas, Ikšķile, Saulkrasti, Valmiera, Rēzekne, Cēsis, Saldus, Tukums, Jelgava, Smiltene, Madona, Carnikava un Bauska.

Dalībnieku grupas:
OPEN – dalībnieki komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma)
Sievietes - komandā 2 līdz 5 sievietes bez vecuma ierobežojuma, vismaz viena 18 gadi vai vecāka
Ģimeņu - dalībnieki komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem, vismaz viens bērns līdz 14 gadu vecumam, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma)
Veterāni - dalībnieki komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem, visi vecumā virs 55 gadiem.

Sacensību laiks:
Numuru saņemšana  no plkst. 18:30
Karšu saņemšana no plkst. 19:00

Kopīgais starts – 2022. gada 23. septembrī plkst. 20:00
Finišs –23:00
Apbalvošana ap 23:30

Distance, atzīmēšanās:
Atzīmēšanās izmantojot Qrenteeringsmobilo aplikāciju – nolasot QR kodus kontrolpunktos. Punktu vērtības kartē no 2 līdz 10. Katrai komandai nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar iespēju ielādēt aplikāciju.
Linki uz aplikācijas lejuplādi - GooglePlay un AppStore.
Aplikācijas lietošanas instrukcija - [Instrukcija dalībniekiem]
Reģistrējoties, uz jūsu e-pasta adresi tiks aizsūtīta epasta vēstule ar kodiem aplikācijai. Kodus aplikācijā varēsit ievadīt sākot no21. septembra 12:00.

Karte:
Kartes mērogs 1:10000 līdz 1:20000 (A3 formāts).
Kartes pamatne būs veidota no Jāņa sēta materiāliem. Katrai komandai tiks piešķirta viena karte, kas izgatavota no ūdensizturīga materiāla

Pieteikšanās:
Līdz 19. septembra 23:59 tiešsaistē https://rogaining.lv/onakts/

Dalības maksas:
Dalība pasākuma – bezmaksas

Apbalvošana:
Uzvarētāji katrā dalībnieku grupā tiks apbalvoti. Komandas, kurām nav finiša atzīme, uz apbalvošanu nevarēs pretendēt.

Drošība un citi noteikumi:
Dalībnieki paši atbild par savu veselības stāvokli. Par bērnu veselības stāvokli atbild vecāki, treneri vai personas, kuras bērnus pavada. Sacensību rīkotāji nenes atbildību par traumām, kas gūtas sacensību laikā.
Dalībniekiem aizliegts šķērsot privātīpašumus un sējumus.
Atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai Latvijā aicinām ievērot distancēšanos. Sacensību dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Īpaša uzmanība jāpievērš atstarotāju un kabatas lukturīšu esamībai, jo sacensības notiek diennakts tumšajā laikā.
Piesakoties sacensībām dalībnieki apliecina, ka neiebilst pasākuma laikā uzņemto fotogrāfiju un video materiālu izmantošanai mārketinga un reklāmas aktivitātēm. Reģistrējoties ierakstītos personīgos datus organizatori izmantos tikai sacensību organizēšanas, norises un rezultātu aprēķināšanas vajadzībām. Reģistrēto komandu dalībnieki un rezultāti tiks publicēti Latvijas orientēšanās federācijas mājas lapās (www.lof.lv un www.rogaining.lv), kā aŗī LOF sociālajos kontos.
Organizatori var papildināt un precizēt nolikumu, nolikuma gala versija būspieejama katru atsevišķo sacensību reģistrācijas lapā 21. septembrī.

Kontakti:
Matīss Ratnieks, t. 20252282, e-pasts: info [at] olatvija.lv

LATVIJAS ONAKTS ATBALSTĪTĀJI