JAUNUMI

13.07.2022
Noskaidroti uzvarētāji Latvijas rogaininga čempionātā
Foto: Mareks Gaļinovskis
Latvijas čempionāts rogainingā šogad notika no 9. līdz 10. jūlijam Pušā, Rēzeknes novadā. Karte aptvēra 195 kv.km teritoriju, optimālā distance starp visiem kontrolpunktiem aptuveni 120 km gaisa līnijā. Absolūtajā vērtējumā, pieveicot 96,8 km gaisa līnijā un savācot 425 punktus, uzvara komandai Laid mums tur laimē diet (Zigmunds Bībers, Alberts Jasāns). Otrā vieta komandai Krūšu inspekcija (Miķelis Zumbergs, Guntis Šmaukstelis) ar 402 punktiem,  savukārt trešie - Onkuļi (Einārs Masteiko, Jānis Viškers) - 395 punkti.

Jauktajām komandām uzvar Ozons ar 344 punktiem (Kristaps Tamužs, Aiva Jakovela), seko Mēs ar brāli kolosāli (Jānis Užulis, Anita Užule) - 306, bronza komandai PL (Sandis Pētersons, Ilva Liepiņa) - 302 punkti. Sieviešu komandu konkurencē labākās šogad Piedzīvojumu kolekcionāres (Nora Baranovska, Līga Pētersone) - 289 punkti, sudrabs Dzintarlapsām (Ilze Krēmere, Ieva Simsone) ar 283 punktiem, bronza komandai Jūra līdz ceļiem (Indra Segliņa, Ieva Vītoliņa) ar 263 punktiem.
Sarežģītais un zaļais apvidus dalībniekiem vislielākās problēmas sagādāja diennakts tumšajā laikā, kad ieraudzīt drošākos orientierus - takas un ceļus bija īpaši izaicinoši, jo bieži vien tie bija aizauguši ar garu zāli, nātrēm un avenēm... Latgale ir zilo ezeru zeme, bet ne tikai - rogaininga apvidū bija 10 pilskani un septiņos no tiem bija izvietoti kontrolpunkti, tomēr vislielāko pārsteigumu visiem sagādāja "hash house" jeb atpūtas vieta, kas bija iekārtota rekonstruētas seno latgaļu pils pagalmā Kroma kalnā.

Visvairāk km pēc GPS datiem savāca Laid mums tur laimē diet - 128 km, visbiežāk apmeklētais kontrolpunkts ir nr. 36 (netālu no sacensību centra), praktiski visas pirmās 12 stundas vadībā atradās igauņu Õnnevalem, kuri vadību zaudēja pēc palielas kļūdas naktī un lēnāka tempa rīta pusē (kopvērtējumā palika 4. vietā, MV grupā - otrie). Vairāk kā stundu pirms kontrollaika dažādu iemeslu dēļ bija finišējusi jau 21 komanda, savukārt kontrollaiku nokavēja tikai 2 komandas, tai skaitā arī 2. vietas ieguvēji Krūšu inspekcija, tādēl skatītājiem bija iespēja vērot kārtīgu finiša spurtu pēc 24 distancē pavadītām stundām!

Satelītdistancē (6h) negaidīti uzvarēja sieviešu komanda Team Saļiks (Ieva Ivbule, Austra Zušēvica). Meža zemenes kārtīgi saēdās visi, kam nebija slinkums pieliekties. Visus kontrolpunktus šajā čempionātā apmeklēja tikai galvenais kartes un KP meistars Ēvalds Žogla tos marķējot, komandām smagā apvidus dēļ tas nebija pa spēkam. Divās komandās 24h izaicinājumu pieņēma arī bērni, kuri gan dažas nakts stundas veltīja miegam sacensību centrā - jaunākajam no tiem 10 gadi. Vecākajai sacensību dalībniecei ir jau pāri 80 gadiem, bet tas netraucēja pēc 53 pieveiktiem kilometriem pēc zelta medaļas WUV grupā ierasties raitā riksītī!  Rezultāti, bilžu galerija, karte, GPS ceļi

Latvijas čempionātu šogad organizēja ļoti pieredzējusī OK Ziemeļkurzeme komanda sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju, ar balvām nodrošināja Maxima, ūdeni finišā visiem sagādāja Akvile/Vytautas, bet izotonisko dzērienu "hash house" piedāvāja OSHEE.

Latvijas Orientēšanās federācija saka lielu paldies visiem brīvprātīgajiem, kas izlika un novāca kontrolpunktus, iekārtoja sacensību centru, sagaidīja un pavadīja dalībniekus, vārīja putru un kafiju brokastīm un saimniekoja pa "hash house" visu nakti.
Īpaša pateicība arī Pušas pagasta saimniecības vadītājam Viktoram Afanasjevam par sirsnīgo uzņemšanu un Kroma kalna saimniekiem Aleksandram un Ingai Lubāniem par iespēju iekārtot hash house tik gleznainā vietā!
Paldies par atbalstu ar inventāru sporta klubam Magnen, biedrībai "Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs" un Valteram Kaminskim. Paldies Aivaram Žoglam par garo nakts dežūru gaidot finišētājus un operatīvajiem rezultātiem ar papildu statistiku un analīzi.
Bet vislielākais paldies šogad pienākas Ēvaldam Žoglam, kurš ne tikai vieca milzīgu darbu, lai sagatavotu karti un saplānotu punktus, bet pats personīgi iemarķēja arī visus kontrolpunktus, noorganizēja sacensību centru, hash house un katram KP licējam mācēja izstāstīt, pa kuru ceļu varēs izbraukt, bet kur pat ar džipu netiks KP tuvāk!
Tiekamies drīz atkal kādā citā mežā!

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI
LOF rogaineru reitings atrodams 
zem banera Latvijas rogaininga kauss

 Laimes lāča rogainings

Skrīveri, 2024. gada 16. jūnijs
[Biļetens]  [Dalībnieki]
[REZULTĀTI]Mežmalu rogainings
Meirāni, Madonas novads, 6. jūlijs
[Biļetens]  [Pieteikums] [Dalībnieki]


PusNAKTS rogainings
2024.gada 27..-28.jūlijs, Ziemeļgauja
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās]Valmieras pilsētas svētku rogainings

2024.gada 28.jūlijs,Valmiera
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās]Embūtes rogainings
2024.gada 3. augusts, Embūte
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās]

 


Eiropas čempionāts
2024.gada 17.-18.augusts, Misso
[Informācija]  [Bulletin 1] 
[Dalībnieki]  [Pieteikšanās]  
Baltās Kazas Rogainings /
Mežazvērs piedzīvojumu sancesības

2024.gada 17.augusts, Jaunjelgava
[Informācija]   [Dalībnieki]
[Pieteikšanās]1. aprīlis - Rīgas Spilves pļavu rogainings
20. aprīlis - Liepājas Dienvidu fortu rogainings
18. maijs - Baložu kūdras bānīša rogainings
13. jūlijs - Mazsalacas Skaņākalna rogainings
7. septembris - Mežgarciema militārās pilsētiņas rogainings
2. novembris - Rīgas Kurpju raga rogainings
[Pieteikums/ nolikums/ dalībnieki]


AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 NĀKAMIE PASĀKUMI

06.07.2024.
Mežmalu vasaras rogainings (4h/6h)
[info]

13.07.2024.
Mazsalacas rogainings (2/3/4/6h)
[info]

27.07.2024.
PusNAKTS rogainings (4h/8h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^