JAUNUMI

01.11.2023
Pa lapsu pēdām un sniega takām.


Aizvadītajā nedēļās nogalē Dzērbenes apkārtnē notika LAPSU ROGAININGS, šogad garākais pēc kontrollaika stundām un vienīgais rogainings ar 12 stundu kontrollaiku Latvijā un Baltijā, puse no rogaininga klasikas (24stundas). Rogainings nav sprints, tas ir komandas darbs garās stundās un skarbos apstakļos, ar to arī tas atšķiras no daudzām citām sportiskajām aktivitātēm. 
Latvijā ir tikai 88 rogaineri , kas ir gatavi startēt un pabeigt 12 stundu distanci, ieskaitot tumsas stundas, kā arī tikai 112 rogaineri, kas ir gatavi startēt un pabeigt 6 stundu diastani, oktobra beigās, mazapdzīvotā apvidū. Piedalījās gandrīz visi stiprākie un drosmīgākie. Laika apstākļi bija sezonai atbilstoši, pirmais, plānais sniegs palīdzēja vairums komandu sākot jau no trešās sacensību stundas, kad sākās taku izvēles skrējiens.
12 stundu ieskaitē MO grupā uzvarēja Zigmunds Bībers un Alberts Jasāns (komanda LAID MUMS TUR LAIMĒ DIET, 260 punkti) apsteidzot otrās vietas ieguvējus  Gunti Šmauksteli, Kārli Lauderu, Miķeli Zumbergu (komanda ŠMAUDERS, 260 punkti), kā arī trešā vietas ieguvējus Pēteri Grīviņu un Juri Dzenīti (komanda LĪDZSVARS, 247 punkti). XO grupā uzvarēja Aiva Klepere un Uldis Klepers (komanda SUPERKLEPERĪGS MEŽA SKUVUMS, 246 punkti), apsteidzot otrās vietas ieguvējus Gunāru Ikaunieku un Ildzi Straumi (komanda 100 KM PURVĀ, 217 punkti), kā arī trešās vietas ieguvējus Fadeju Precinieku un Zelmu Precinieci (komanda LIEDAGI – 35, 213 punkti). WO grupā uzvarēja Aiva Jakovela un Kristīne Kadaša (komanda DZINTARS MATOS, 185 punkti), apsteidzot otrās vieta ieguvējas Ievu Graudumu un Madaru Apsaloni (komanda PIKNIKS AR ĀPŠIEM, 175 punkti), kā arī trešās vietas ieguvējas Eviju Grīnmani, Lāsmu Šlosbergu un Santu Blūmu (komanda LATVIETES, 169 punkti). 6 stundu ieskaitē par absolūtajiem uzvarētājiem kļuva Armands Broks un Māris Heinols (komanda EX VALCĒNIEŠI, 137 punkti).
 
Visi rezultāti: REZULTĀTI          Visas bildes: BILDES1, BILDES2LAPSU ROGAININGS nepārvaramas dabas apstākļu dēļ bija spiests 3 nedēļas pirms sacensību datuma mainīt ieplānoto apvidu pie Valkas un atgriezties Dzērbenē. 2 nedēļu laikā tika apsekotas jaunas 55 kontrolpunktu vietas, atjaunota sacensību karte (Pēteris Blumbergs), kā arī nokārtotas formalitātes un saskaņojumi.  Izaicinājums tikai pieveikts pateicoties saliedētai un atbildīgai organizatoru komandai, kā arī atbalstītājiem un sadarbības partneriem: OSHEE Latvia, LIEPKALNI MAIZNĪCA, Latvijas valsts meži, Vecpiebalgas apvienības pārvalde un TELTIS PASĀKUMIEM.
 
LAPSA, kā rogaininga rudens sacensību talismans, ir kopā ar R24.LV rīkotajiem pasākumiem, kopš 2013.gada, kad notika Cēsu rogainings. Visi LAPSU ROGAININGA pasākumi ir bijuši formātā 6 un 12 stundas. Tie, kā arī 2016.gadā pie Kosas sarīkotais Latvijas čempionāts rogainingā (24 stundas) apliecina R24.LV spēju un ambīcijas sarīkot lielākas rogaininga sacensības arī nākotnē.
 
Šķiet rogainingam vairs nav noteiktas sezonas, arī šoruden gaidāmi vairāki rogaininga pasākumi. BRĪVĪBAS ROGAININGS Alūksnes apkārtnē jau 11.novembrī. Nakošais lielais rogaininga pasākums, Eiropas čempionāts rogainingā (24 stundas) notiks 2024.gada augusta vidū Igaunijā. Gatavojamies un tiekamies Latvijas mežos! Veiksmi un izturību visiem!

 

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI
LOF rogaineru reitings atrodams 
zem banera Latvijas rogaininga kauss

 

PusNAKTS rogainings
2024.gada 27..-28.jūlijs, Ziemeļgauja
[Biļetens]  [Bulletin]
[Dalībnieki] [Participants]
[Pieteikšanās] līdz 22.07.2024
izmaiņas un papildinājumus sūtiet uz valtersk[at]latnet.lv
[Entries]  until 22.07.2024
send changes and additions to valtersk[at]latnet.lvValmieras pilsētas svētku rogainings

2024.gada 28.jūlijs,Valmiera
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās]

Eiropas čempionāts
2024.gada 17.-18.augusts, Misso
[Informācija]  [Bulletin 1] 
[Dalībnieki]  [Pieteikšanās]  
Baltās Kazas Rogainings /
Mežazvērs piedzīvojumu sancesības

2024.gada 17.augusts, Jaunjelgava
[Informācija]   [Dalībnieki]
[Pieteikšanās]1. aprīlis - Rīgas Spilves pļavu rogainings
20. aprīlis - Liepājas Dienvidu fortu rogainings
18. maijs - Baložu kūdras bānīša rogainings
13. jūlijs - Mazsalacas Skaņākalna rogainings
7. septembris - Mežgarciema militārās pilsētiņas rogainings
2. novembris - Rīgas Kurpju raga rogainings
[Pieteikums/ nolikums/ dalībnieki]


AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 NĀKAMIE PASĀKUMI

27.07.2024.
PusNAKTS rogainings (4h/8h)
[info]

28.07.2024.
Valmieras pilsētas svētku rogainings


17.08.2024.
Eiropas čempionāts rogainingā (24h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^