JAUNUMI

27.07.2017
Aizvadīts Teku-Taku rogainings


Ja padomju garā labi audzinātais orientierists pēc kārtas lasavisus kontrolpunktus, kādus vien tam liek priekšā (ēdien)kartē, tad viņa jaunākais izlutinātais brālis rogaineris jau ir daudz izvēlīgāks un nolasa tikai saldākos ķiršus no tortes. Un nav jau nekāds brīnums, ja „Teku Taku” torti jau otro gadu cepam no Ēdoles pagasta nātrēm, dunduriem un latvāņiem... „Fui,” to izlasījis nolikumā, orientierists gandrīz aizrijās ar kūdru.

Uzvarētāji „Laid mūs tur laimē diet” (Zigmunds Bībers un Uldis Klepers) atšķirībā no vairuma konkurentu izlēma vispirms doties uz kartes tuvāko ziemeļdaļu, saldajam ēdienam atstājot tālākos dienvidu ķiršus un paļaujoties uz savām ātrajām kājām, lai pēdējās minūtēs paspētu tikt līdz finišam. Diemžēl beigās no kartes galdauta bija palikušas tikai drupačas 2 un 3 punktu vērtībā, turklāt tās pašas sabirušas grūti izķeksējamās vējgāžu spraugās. Ko lai dara, ja paši visu jau aplasījuši.

Un ko par to teica paši „Laimē dējēji”: „Kopā ar melnās jostas īpašnieku plānošanā Zigi. Sanāca tiešām izcils plānojums un palika tik nepaņemti 3KP. Un summā 196 no 203. Sanāca arī ļoti labs skrējiens pa daudzveidīgo apvidu. Apkārtne tiešām ļoti ainaviska ar daudziem dižozoliem, viensētām mazām upītēm un pat ar pili:) Vēl inčīgi bija skriet pa labības lauku tehnisko sliedi. Kad rudzi līdz padusēm un skrien paceltām rokām kā uzvarētājs finišā un tev tūkstošiem mazu rociņu dod pa ribām:) Neapskaužu augumā mazākos, kam viss tas process bija sejā.. Paldies organizatoriem par labi sarūpētajiem dzeršanas punktiem. Viens pat bija ar saldajiem ķiršiem un kristāla glāzes ar piparmētru ūdeni. :))))”

Efektivitātes ziņā (punkti uz kilometru) praktiski līdzvērtīgu, bet drošāku maršrutu veica 2.vietas ieguvēji „Briksnis ar Ozonu” (Jānis Krūmiņš un Jānis Ansabergs). Diemžēl smagajā kartes austrumdaļā abi vārdabrāļi savu trešo dalībnieci – Veiksmi - novāca un apraka jau pusceļa smiltīs, bet viņas jaunākā māsa - Cerība Uz Uzvaru - dzeršanas punktā izstājās pati.

„Ballīte mežā” (Jānis Zagorskis un Arnis Gromovs) divreiz īsākā laikā centās ieskriet tikpat dziļi mežā. Un tas atmaksājās – jo dziļāk mežā, jo pilnāks groziņš (man vienmēr šķitis, ka SportIdents uz rogaininga beigām kļūst krietni smagāks). Diemžēl, tiklīdz sasniegts visražīgākais punktu stūris ap Ēdoles pili, tā pulkstenis jau mudina skriet atpakaļ uz finišu.

Bet kā paskriesi, kad jau iegrimis purvā līdz ausīm pie 63.kontrolpunkta? Privātīpašnieks Bebra kungs nelikās sevišķi priecīgs, ka neviens nerespektē melno līniju ap viņa personīgo NEPĀRVARAMO purvu un plunčā tam pāri kā nerātni bērneļi pa peļķēm.

Arī pārējos kontrolpunktos dzīvojošie iemītnieki (36.kontrolpunktā – briežu bullis, 37. – aļņu māte, 44. – meža pūču māte ar bērniem, 66. – stirnas bārenītis, 45. – barona spoks (attēlā), 46. – resnais ezis (ai, laikam lapsu pāris romantiskās vakariņās jau to apēdis), 34. – āpšu kooperatīvs, 60. – karpu kolhozs) parakstīja prasību ar viņiem saskaņot rogaininga norisi – burkānu, slieku, varžu un peļu tefteļu iesnieguma formā.

Dažas komandas nemaz nenoticēja, ka 35.kontrolpunkts varētu atrasties uz patiešāmNEPĀRVARAMAS kraujas (tādas mūsu zemē nemēdz būt), pieskrienot no ziemeļu pakājes un ieraugot virs savas galvas ar ekskavatora lāpstu nošķelto pārdesmit metru augsto ģeoloģisko torti, kas atsedza gadu tūkstošos un miljonos ceptās kārtas. Bet pašā augšā vējā plīvoja prizma kā saulē no vienas puses iesauļojies ķirsis. Pēc garumgara apkārtskrējiena pa lēzeno kraujas muguru, maldonis un alotājs beidzot varēja izbaudīt, kā ir atrasties karjera(s) augstākajā virsotnē un noskatīties uz sestdienas dienā ekspluatētajiem nabaga strādniekiem karjera(s) dibenā. Starp citu, manā pieredzē neviens karjerā strādājošais nekad nav gramatiski pareizi izrunājis savu darba vietu, bet: „Es strādāju uz karjerām.” Par to arī viņiem tāds Gramatikas dieva sods. Tikmēr mūsu sods ir palikt mūžam nesaprastiem – ne mēs sēņotāji, ne mednieki, ne malu zvejnieki, pat labi audzinātie orientieristi tēlo, ka mūs nepazīst. Tad jau mums nekas cits neatliek kā atkal pazust mežā – uz redzēšanos Olaines un Ogres rogainingos!


9. ponijs @ 02.08.2017., 20:30 teica:
Parasti kamieļi bez ūdens izvelk ilgāk par 6 stundām.
Pasākums bija brīnišķīgs! thumb
8. Zigis @ 02.08.2017., 09:48 teica:
Bijām visās 4 ūdens vietās un visas bija tur, kur kartē iezīmēts. Iespējams, cilvēki neizlasīja pirmsstarta info par to, ka glāzītes centrā un gaidīja, ka būs ceļa vidū nolikts...
7. Raimonds @ 02.08.2017., 09:26 teica:
Bijām pie 2 no 4 dzirdinātavām. Abas dabā atbilda kartē atzīmētajam sarkanajam punktiņam glāzītes vidū. Kaut ūdens rezervuāri neatradās ceļa pašā malā, vadoties pēc šī sarkanā punkta kartē, atrast ūdeni nesagādāja nekādas problēmas.
6. Toms @ 01.08.2017., 16:41 teica:
Iespējams, biju vienā no komandām, kas informēja par dzeršanas punktu. Skatījāmies, bet neatradām. Bija tieši tāda doma - ieskatīties dziļāk mežā, ja nu nedaudz maskēts, bet tik un tā neko neatradām.
5. Māris B. @ 29.07.2017., 23:33 teica:
Par dzirdinātavām - vēl 1 komanda mums teica, ka nevarēja atrast. Bet patiesībā bija visas dzirdinātavas. Mēs vienkārši bijām ielikuši dziļāk krūmos tieši, kur glāzītei vidū punkts un piesējām sarkanbaltās lentas, kuras laikam bija grūti pamanīt. Nākamreiz liksim ar prizmu un jānorāda precīzāk leģendās.
4. Kamielis @ 29.07.2017., 22:26 teica:
Super pasākums tā turpināt!
Vienīgi aplauziens mums sanāca ka divas dzirdinātavas, kas atzīmētas kartē, nemaz nebija un tādēļ nācās atteikties no sākotnēji plānotā
3. Zigius @ 28.07.2017., 13:10 teica:
Paldies, man ar patika! :)
2. Lapsa @ 28.07.2017., 12:06 teica:
Burvīgs pasākums ar lieliskiem laika apstākļiem un ļoti pozitīvu organizatoru komandu!
Jau gaidu nākamo Teku Taku Rogainingu! wink
1. L @ 28.07.2017., 06:54 teica:
Jauki uzrakstīts! Un pasākums arī bija lielisks! thumb
Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
 AKTUĀLI


2019. gada 30.  marts, Skaistkalne
[Nolikums] [Pieteikums] [Komandas]2019.gada 4.-5. maijs, Liepene.
[Nolikums] [Pieteikums] [Komandas]2019.gada 1. jūnijs, Milzkalne.
[Nolikums] [Pieteikums] [Komandas]2019. gada 8. jūnijs, Inčukalns.

[Nolikums] [Pieteikums] [Komandas]


2019.gada 13. jūlijs, Lielupe.
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Komandas]


2019.gada 11. augusts, Menģele.
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Komandas]


AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
Pasaules čempionāts rogainingā
2019. gada 27.-28.jūijs, Katalonija, Spānija
[Bulletin No.2
[Pieteikšanās] lētāk līdz 15.03.2019
[Komandas]


 LATVIJAS KAUSS

0
Latvijas kauss rogainingā

LKR NOLIKUMS šeit.

LK arhīvs.
 NĀKAMIE PASĀKUMI

30.03.2019.
Skaistkalnes rogainings (2h/4h)
[info]

04.05.2019.
Nakts rogainings (6h/12h)
[info]

11.05.2019.
Olaines rogainings (2h/4h/6h)
[info]

 JAUNĀKAIS SARUNĀS
   JAUNĀKIE KOMENTĀRI
  • Ainārs komentēja rakstu Nakts rogainings 2019.:
   Labdien! Varēsiet uzcelt telti bez papildus maksas...
  • Aija komentēja rakstu Nakts rogainings 2019.:
   Labdien, kā ar telts celšanu sacensību centrā (kempingā)? Telts vieta ir ie...
  • IlzeL komentēja rakstu Latvijas kauss rogainingā 2019:
   Jāni, esi laipni aicināts iesaistīties LOF rogaininga komisijas darbā, lai turpm...
  jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
  ^ uz augšu ^