JAUNUMI

12.09.2016
ERC 2016. Čempionu piezīmes.


Tikai nepilna nedēļa bija nepieciešama Iritai Puķītei, lai pēc kopīgi ar Guntaru Mankus izcīnītās uzvaras Eiropas rogainiga čempionātā 24 stundu ieskaitē jaukto komandu atklātajā XO grupā uzvarētu Latvijas orientēšanās čempionāta sieviešu elites S21E grupā ar 5 minūšu atrāvienu.

Abi čempioni labprāt padalījās iespaidos par šī gada galveno Eiropas rogaininga pasākumu.

Šī gada Eiropas rogaininga čempionātā konkrēts mērķis netika uzstādīts, jo nebijām speciāli gatavojušies garajiem (24h) rogainingiem, kā arī nebija iespēja trenēties līdzīgā apvidū. Tomēr zinājām, ka esam pietiekami labā formā, lai uzrādītu konkurētspējīgu rezultātu. Guntars uz sacensībām ieradās tikai apmēram 10 stundas pirms starta “pa taisno” no Pasaules čempionāta taku orientēšanās, kas notika Zviedrijā, Gētborgā un kur izcīnīja 21.vietu (http://admin.woc2016.se/wp-content/uploads/2016/08/Result-Total-Open-1.pdf).

Jau saņemot sacensību kartes uzreiz bija redzams, ka šī būs ļoti grūtas 24 stundas - apmēram 50% no apvidus bija kalnu pļavas ar stāvām nogāzēm, otra puse – mežs ar ne mazāk stāvām nogāzēm, stāvām klintīm, dzeloņainiem krūmiem un akmeņainām karsta bedrēm, alām un ieplakām.  Karte bija netipiska rogainingam – mērogs: 1:20 000, augstumlīknes ik pa 10m. Kartē bija daudz detaļu (bedres, alas, mikroieplakas utml.), kādas parasti atzīmē lielāka mēroga orientēšanās kartēs. Tas padarīja karti slikti “lasāmu” un saprotamu. Naktī bija grūtības ar visu detaļu saskatīšanu kartē un nožēloju, ka neesmu paņēmis distancē organizatoru rekomendēto lupu. Sliktās lasāmības dēļ, naktī tika pieļauta viena liela ~40 minūšu kļūda.

Plānojot ceļu, nevarēja paredzēt, cik garu distanci plānot un kā pareizāk iesākt – vai pa atklāto kartes daļu dienā, vai tomēr sākt ar mežu un pļavas atlikt uz nakti. Sākām dienas karstumā (~+25C) ar atklāto un kalnaināko daļu, kas it kā šķita neloģisks lēmums, bet tomēr tā izrādījās veiksmīga izvēle, jo naktī kalnu pļavās bija migla ar dažu metru redzamību, kas padarīja orientēšanos ļoti sarežģītu.


 

Uzskatām, ka čempionu tituls Mix klasē un 5.vieta absolūtajā vērtējumā ir ļoti labs rezultāts. Distances gaitā šķita, ka būs sliktāk, jo izgājām daudz mazāk nekā sākotnēji bijām plānojuši - 24h laikā skriet sanāca ļoti maz (ne vairāk kā 3..4km), jo tas vienkārši nebija iespējams – kopā veicām tikai aptuveni 72km, toties ar vairāk kā 8000m augstuma kāpumu summu. Tāpat izlaidām vairākus vērtīgus kontrolpunktus un navigācijas kļūdās zaudējām apmēram divarpus-trīs stundas, bet ekstrēmais apvidus ar sarežģīto orientēšanos bija smags pārbaudījums visām komandām un mūsu rezultāts šādā kartē, apstākļos un apvidū izrādījās ļoti labs.

No sacensībām paliks atmiņā sarežģītā orientēšanās, migla naktī ar dažu metru redzamību, stāvās, akmeņainās un bīstamās karsta bedres. Tā kā augstākos kalnu rajonus izgājām dienas laikā, tad bija iespēja izbaudīt arī skaistus skatus no kalnu virsotnēm.

Tiem, kuri jau pamēģinājuši rogaininga sacensības tepat Latvijā ieteiktu saņemties un aizbraukt uz kādām sacensībām ārzemēs, kur ir iespēja izbaudīt pavisam savādāku apvidu, kartes un laika apstākļus. Pagaidām arī ikvienam ir iespēja pieteikties un piedalīties nākamajos Pasaules un Eiropas čempionātos, jo tās ir atklātas sacensības un pieejamas jebkuram. Nākamgad Pasaules čempionāts notiks Latvijā un tāpēc vēlamies aicināt ikvienu piedalīties šai pasākumā kā dalībnieku vai kā palīgu sacensību rīkotājiem.

Nobeigumā vēlamies pateikt paldies Isostar par atbalstu speciālā sporta uztura nodrošināšanā un varu apliecināt, ka Isostar sāļais tomātu sporta dzēriens tiešām pēc 20 distances stundām garšo labāk nekā saldie sporta dzērieni

REZULTĀTI

SACENSĪBU VIDEO

KOMANDAS CEĻŠ

 

1. Maris , @ 12.09.2016., 13:04 teica:
Apsveicu Guntaru un Iritu ar ļoti labo rezultātu! Tā turpināt!
Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
 AKTUĀLI2018. gada 21.-22. jūlijs
[1. Nolikums]  [Bulletin 1st]


 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 


 LATVIJAS KAUSS

0
Latvijas kauss rogainingā 2017

KOPVĒRTĒJUMS 2017


29.04    OKZK Nakts rogainings
20.05    Šlokenbekas rogainings
15.07    Daugavpils rogainings
22.07    Teku Taku rogainings
14.10    Marienburgas zelta rudens rogainings
11.11    Brīvības rogainings
26.12    Ziemassvētku izvēle

LKR nolikums  2017

LK arhīvs.
Vairāk
 NĀKAMIE PASĀKUMI

10.03.2018.
Rogaininig Gran Canaria (12h/6h)
[info]

21.07.2018.
Latvijas čempionāts rogainingā (24h/6h)


18.08.2018.
Eiropas čempionāts rogainingā (24h)
[info]

 JAUNĀKAIS SARUNĀS
   JAUNĀKIE KOMENTĀRI
  • Helmuts komentēja rakstu 2018:
   Jāpiekrīt ARNOLDAM.
   Tās ,tomēr, ir sacensības ar nopietnu slodzi. ...
  • Arnolds komentēja rakstu 2018:
   Skaists saraksts. Bet kad visi minētie pasākumi parādīsies lapas sadaļā...
  • BA komentēja rakstu 2018:
   Un ja vēl pieskaita Estu vairāk kā 10 plānotos pasākumus......
  jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
  ^ uz augšu ^