JAUNUMI

19.07.2016
TEKU TAKU laimīgās beigas un citi stāsti.


Kurzemnieku sakāmvārdu "Labāk šausmīgas beigas, nekā bezgalīgas šausmas" neapšaubāmi izdomājuši rogainisti, kuri īsi pirms kontrollaika beigām attopas, ka jau izmaldījušies ne tikai ārpus kartes, bet pat valsts robežām.

Patiesībā šo rogainistu ieraudzītais Ļeņina tēls neslejās ne Baltkrievijā, ne Ziemeļkorejā, bet tepat mūsu dzimtā Suitu novada "Pilskalnos". Tāpat kā daudzi līdzīgi kartes malās iespraustie kontrolpunkti - arī ši starp Vladimira Iļjiča kājām iespraustais nr.58-ais - bija pagrieziena punkts, kurā rogainsti beidzot saprata, ka beidzot ir jābeidz. Kā lietus lāses dalībnieki viens pēc otra pārvērta meža taciņas par strautiem, ceļus par upēm, kuras visas satecēja "Amazonē", pa kuru plūda izsalkušās rogaina piranju masas, visbeidzot finišējot mierīgā, nogurušā, bet laimīgā "jūrā"... kurā pagalam apjucis kūļājās arī kāds vācu aitu sugas kucēns, bet tas jau ir PAVISAM CITS STĀSTS.
LAIMĪGAS BEIGAS
 
...bet, ja jau tik laimīgas, tad pienāktos tās arīdzan kārtīgi nosvinēt uz goda pjadestāla:
 
4 stundu distancē visvairāk - 80 punktus savāca "SiS Latvia" ar Anci Ziediņu un Kasparu Zudragu, pierādot matemātikas teorēmu, ka taisne jeb "šortkats" ir īsākais ceļš starp diviem kontrolpunktiem, ko savukārt centās apstrīdēt līklīniju skolas aizstāvji - otrās vietas ieguvēji "Ēdoles mežu līkumotāji" ar Raimondu Lapiņu un perspektīvo debitanti Maiju Tērmani. Tikmēr īstā paaudžu sadursmes drāmā - šī pasākuma senākā dalībniece - 83 gadus jaunā Raisa Mazzariņa izgrieza (divas kontrol)pogas visjaunākajam 2 gadus vecajam Teodoram Mednim.

8 stundu distancē pēc 4 stundām dalībnieki vienkārši nomainīja baterijas un ar tādu pašu ātrumu turpināja skriet visu atlikušo laiku. Visvairāk, tieši divreiz vairāk nekā īsajā distancē - fenomenālus 160 punktus (no 226 pilnīgi nereāliem) savāca "Where is The Finish?!" ar nekļūdīgo navigatoru Guntaru Manku un lielisko Iritu Puķīti, kura izrādījās lieliskāka pat par "Lieliskajiem" puišiem Aināru Grīnvaldu un Hariju Meieru, kuri ar 154 punktiem jau tāpat bija gana lieliski. Ja pretinieku nevar pieveikt ar spēku, tad to jāuzvar ar prātu, kas šoreiz bija dāmu spēcīgākā puse, jo ar visekonomiskāko plānojumu izcēlās tieši "SunD" ar Sandru Priedīti un Aldu Bražūni, uzvarot daiļā dzimuma grupā. 4.75 punkti uz kilometru!!! Manā muļķa saprašanā tik augsta plānošanas efektivitāte ir izskaidrojama tikai tādējādi, ka kontrolpunkti paši nāk pie dalībniecēm atzīmēties.
 
Bet pirms atkal apklāsiet savu monitoru ar noputējušo sedziņu, sagaidiet pa priekšu šajā pašā mājaslapā (cerams, šodien pat) arī mūsu fotogrāfu iemūžinātos spilgtākos mirkļus: biologa Ilmāra Tīrmaņa apkopotos primātu kārtas pārstāvju novērojumus tiem netipiskos biotopos, kā arī ģeogrāfa Emīla Kondratoviča kartētos paugurus uz zemes virsmas un rogainistu dibeniem.

 
PAVISAM CITS STĀSTS: Vēl nepieredzētu servisu 74.kontrolpunkta apmeklētājiem, bija sagādājis tuvējās mājas saimnieks, izpļaujot un nomarķējot aleju gandrīz līdz pašam kontrolpunktam ar standartizētām orientieristu norādēm, kā arī izvietojot brīdinājuma zīmes par bīstamu (un kaut kur jau redzētu) vācu aitu sugas kucēnu, kas, nepiesiets, apsargājot šo teritoriju.

Kamēr neviens brīdinājuma zīmē attēlotais redzamais plēsējs pie apvāršņa nebija parādījies, steidzos novākt no purva pussalas dārgo kontrolpunkta staciju un lēkt savam divritenim mugurā. Bēgot no suņa, uzskrēju virsū daudz lielākajam un bargākajam sacensību galvenajam tiesnesim Mārim Stucim, kurš tobrīd aptaujāja kaimiņu māju iedzīvotājus, vai viņi nezinot, kam pieder šis (pastiepa pirkstu uz automašīnas pusi) pakaļējā sēdeklī iespundētais... vācu aitu sugas kucēns, taisni tāds pats, kādu redzēju finišā un 74.kontrolpunkta brīdinājuma zīmē. Kucēna īpašnieks un orientieristiem drauzīgais kontrolpunkta apvedceļa ierīkotājs izrādījās neviens cits kā pazīstamais suitu folklorists un, tāpat kā mēs, orientierists Juris Lipsnis. Sirsnīgs paldies Tev, Juri, visu 74.kontrolpunkta apmeklētāju vārdā!

8. Māris Bērziņš , , @ 27.07.2016., 13:50 teica:
Sveiks, Normund!
Droši vien kalendārā kaut kas nenostrādāja.
Bet nākotnē vienkārši apmeklē šo lapu www.rogaining.lv, te ir visa informācija par rogainingu Latvijā.
Te arī bija visa informācija par Teku Taku rogainingu. Un e-pastu no Jums diemžēl neesam saņēmuši. Acīmredzot nesūtījāt uz biļetenā norādīto epastu.
7. aivars @ 26.07.2016., 23:15 teica:
Nezinu, kāpēc nebija kalendārā. Lapā (šeit) bija viss info.
Bet vispār viss ir vienkārši. Jāreģistrējas un jāpiedalās. Ne vienmēr visiem sanāk laiks visu satulkot. Īpaši, ja parasti piedalās tikai vietējie. Bet rogainings visur ir vienāds. Es domāju - pasākuma norises ziņā. Bet par atbildēm - kā tur bija tas stāsts - klauvē un tev atvērs.
6. Normunds @ 26.07.2016., 22:58 teica:
Igaunija 20 augusts 12:00 atradu krieviski, angliski nesanāk smile
5. Normunds , @ 26.07.2016., 22:51 teica:
Arī uz e pastu viņi neatbildi, bet Latvijas posmiem vismaz vajadzētu būt.Gribēju ar dēliem piedalīties, bet... sad
4. aivars @ 25.07.2016., 17:50 teica:
Izskatās, ka tiešām kalendārā nav.
Bet nupat jau esam sākuši apmaldīties tviteros, feisbukos, draugos, vatsapos, kalendāru kalendāros un citos "sociālajos tīklos". Tajā pat laikā katram sporta veidam tomēr vēl saglabājusies sava mājas lapa. Man pašam drošākais veids, kā uzzināt par rogainingiem kaut kur un kaut kad ir šo mājas lapu apmeklējums. Gribam rogainingu, teiksim, Kanādā - meklējam "rogaining Canada". U.tml.
3. Vita @ 25.07.2016., 08:54 teica:
Paldies rīkotājiem ! Iespaidiem bagāts pasākums - īpaši 41kp un 51 kp apmeklējums thumb
2. ValtersK @ 25.07.2016., 08:51 teica:
1. Normunds @ 24.07.2016., 23:25 teica:
Nez kāpēc šis pasākums nebija kalendărā? Kur tad lai uzina kur kas notiek? sad
Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
 AKTUĀLI


Rīga
4.02 | 17.02 | 3.03 | 14.03 | 21.03
[Nolikums]  [Pieteikšanās]2018. gada 4. maijs, Talsi
[1. Nolikums]  [Pieteikšanās]2018. gada 21.-22. jūlijs
[1. Nolikums]  [Bulletin 1st]


 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 


 LATVIJAS KAUSS

0
Latvijas kauss rogainingā 2017

KOPVĒRTĒJUMS 2017


29.04    OKZK Nakts rogainings
20.05    Šlokenbekas rogainings
15.07    Daugavpils rogainings
22.07    Teku Taku rogainings
14.10    Marienburgas zelta rudens rogainings
11.11    Brīvības rogainings
26.12    Ziemassvētku izvēle

LKR nolikums  2017

LK arhīvs.
Vairāk
 NĀKAMIE PASĀKUMI

10.03.2018.
Rogaininig Gran Canaria (12h/6h)
[info]

21.07.2018.
Latvijas čempionāts rogainingā (24h/6h)


18.08.2018.
Eiropas čempionāts rogainingā (24h)
[info]

 JAUNĀKAIS SARUNĀS
   JAUNĀKIE KOMENTĀRI
  • Mario komentēja rakstu Nakts Rogainings 2018 Talsos:
   Kas šogad tam datumam tik īpašs?
   Veseli četri pasākumi ielikti vien&#...
  • Helmuts komentēja rakstu 2018:
   Jāpiekrīt ARNOLDAM.
   Tās ,tomēr, ir sacensības ar nopietnu slodzi. ...
  • Arnolds komentēja rakstu 2018:
   Skaists saraksts. Bet kad visi minētie pasākumi parādīsies lapas sadaļā...
  jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
  ^ uz augšu ^