JAUNUMI

27.04.2012
Cik bieži būt Pasaules rogaininga čempionātiem?
Pasaules rogaininga federācijā (IRF) ir atkal panesusies diskusija: „Cik bieži būt pasaules rogaininga čempionātiem?” Un rogainingu pārstāvošās valstis tiek gatavotas balsojumam par šo tēmu.
Tik nav īsti skaidrs – par ko konkrēti un kad būtu jābalso? Un tāpēc pašlaik diskusija ir tieši par šo pēdējo jautājumu. Ir visai krasi atšķirīgi viedokļi.
Līdz šim lemtie notikumi – notikušie un ieplānotie.
Laikam jau visiem sportiskākajiem Latvijas rogaineriem ir zināms, ka saskaņā ar pašlaik spēkā esošo IRF apstiprināto kārtību Pasaules rogaininga čempionāts (WRC) notiek 1 reizi 2 gados (un tie ir pārgadi). Norises vietai būtu secīgi jārotē starp 3 pasaules daļām: Okeāniju ar Dienvidaustrumāziju, Ziemeļameriku un Eiropu. Atgādnei - pēdējās desmitgades norises vietas – Čehija (2002, pirmo reizi piedalās latvieši), ASV (2004), Austrālija (2006), Igaunija (2008), Jaunzēlande (2010), Čehija (2012), ASV (plāns 2014). Tiktāl viss it kā būtu atbilstīgi principam.
Tomēr ir arī skaidri redzamas nekārtības – Ziemeļamerikā pasākums atgriežas vien pēc 10 gadu pauzes. Bet no pēdējiem kalendārā esošajiem 4iem WRC 3 ir Eiropā organizēti pasākumi – te jāpieskaita arī 2013. gadā ārpus visām stratēģijām un rindām īpaši un konkrēti nobalsotais WRC Krievijā.
Kā būt nākotnē?  
Pamatjautājums ir – vai mainīt norises biežumu no pārgada uz ikgadēju notikumu?
Pašlaik IRF diskusijā ir sadūrušies 2 viedokļi, un abiem ir virkne atbalstošo argumentu.:
1. viedoklis. Ir saglabājama līdzšinējā kārtība- 1 reize 2 gados ar rotāciju starp 3 pasaules reģioniem. Praktiski tas nozīmē, ka Eiropā WRC normāli atgrieztos ne ātrāk kā 2018. gadā. Spilgtākie šī viedokļa pārstāvji ir Jaunzēlandes un Austrālijas rogaineri. Galvenie argumenti:
Rogainings ir amatieru sports. Tā dalībnieku finanšu un laika resursi nav neierobežoti. Un ir būtiskas šaubas, vai potenciālie WRC dalībnieki vēlēsies un varēs katru gadu doties uz WRC, kas praktiski nozīmē 2 reizes 3 gados šķērsot kādu okeānu.
- Tas draud ar tā saukto reģionalizāciju – kad potenciāli spēcīgie dalībnieki un iespējamie cīnītāji par pjedestālu praksē saglabās agrāko piedalīšanās frekvenci un izvēlēsies gadus ar sev tuvākām WRC norises vietām.
- Un tā sekas būs reālas klātienes sacensības līmeņa krišanās – uzvara WRC vēl neliecinās, ka sportists ir labākais pasaulē – jo labākie vienkārši ekonomisku apsvērumu vai laika resursa ierobežotības dēļ sacensībās nebūs piedalījušies.
- Bet spēku plašākai samērošanai ir reģionālie čempionāti, kuri, piemēram, mūsu pašu Eiropā notiek katru gadu,
- Ir vēl virkne dažu citu, tomēr saistītu argumentu – zūd notikuma īpašā svētku garša; risks neatrast uzticamus organizētājus katra gada notikumam dažādajos pasaules reģionos un tml.
 
2. viedoklis. WRC jākļūst par ikgadēju notikumu. Iespējami saglabājot rotācijas principu. Šo pozīciju pauž Eiropas pārstāvji ar mūsu Igaunijas kolēģi Lauri Lepiku galvgalī. Un arī mēs no Latvijas līdz šim vairāk esam sliekušies atbalstīt šo viedokli. Galvenie argumenti ir:
- sporta veids pasaulē, jo īpaši Eiropā- ir ar strauji augošu popularitāti, par ko liecina aizvien pieaugošā sacensību ģeogrāfija un daudzums. Un nevajadzētu likt mākslīgus šķēršļus tā attīstībā;
- sportista aktīvais mūžs nav nemaz tik ilgs, un reālo topa sacensību skaits, kurās katrs var piedalīties ar augstāko atdevi, ir ierobežots. Pārgadējs pasākums šo iespēju skaitu vēl samazina dubultā;
- rogainiga kā amatiersporta tālo sacensību priekšrocība- tas ir iemesls aizbraukt tur, kur tāpat vienkārši nekad neaizbrauktu.
Kā domājam mēs – Latvijas rogaineru sabiedrība?
Par ko un kā balsot Latvijai?
Padalāmies viedokļiem šeit pat komentāros.
Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
 AKTUĀLI


2018. gada 4. maijs
[1. Nolikums]  [Pieteikšanās]2018. gada 21.-22. jūlijs
[1. Nolikums]  [Bulletin 1st]


 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 


 LATVIJAS KAUSS

0
Latvijas kauss rogainingā 2017

KOPVĒRTĒJUMS 2017


29.04    OKZK Nakts rogainings
20.05    Šlokenbekas rogainings
15.07    Daugavpils rogainings
22.07    Teku Taku rogainings
14.10    Marienburgas zelta rudens rogainings
11.11    Brīvības rogainings
26.12    Ziemassvētku izvēle

LKR nolikums  2017

LK arhīvs.
Vairāk
 NĀKAMIE PASĀKUMI

10.03.2018.
Rogaininig Gran Canaria (12h/6h)
[info]

21.07.2018.
Latvijas čempionāts rogainingā (24h/6h)


18.08.2018.
Eiropas čempionāts rogainingā (24h)
[info]

 JAUNĀKAIS SARUNĀS
   JAUNĀKIE KOMENTĀRI
  • Helmuts komentēja rakstu 2018:
   Jāpiekrīt ARNOLDAM.
   Tās ,tomēr, ir sacensības ar nopietnu slodzi. ...
  • Arnolds komentēja rakstu 2018:
   Skaists saraksts. Bet kad visi minētie pasākumi parādīsies lapas sadaļā...
  • BA komentēja rakstu 2018:
   Un ja vēl pieskaita Estu vairāk kā 10 plānotos pasākumus......
  jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
  ^ uz augšu ^