JAUNUMI

05.04.2024
NEGAIDI! ŠONAKT MĀJĀS NEBŪŠU!


Viens no Latvijas rogaininga klasiķiem ir izteicies, ka ROGAININGS ir 24 stundas, un viss pārējais ir izklaides par tēmu. Pašlaik Latvijā ir neskaitāmi rogainingi ar kontrollaiku 2, 4 un 6 stundas, retāk 8 vai 12 stundas, taču rogaininga klasika ir 24 stundas (diennakts), tapēc rogaininga čempionāti, gan Latvijā, gan Eiropā, gan pasaulē notiek tieši 24 stundu formātā.

Kopš rogaininga pirmsākumiem Latvijā ir izaugusi vesela rogaineru paaudze, taču galvenās atziņas un ieteikumi dalībai 24 stundu rogainingos nav novecojuši. Rogaining.lv arhīvā ir Ilzes Lapiņas, pieredzējušās un titulētas rogaineres,  atziņas un ieteikumi tiem, kuri plāno pirmo reizi piedalīties 24 stundu rogainingā. Iesaku izlasīt, pieteikties un piedalīties jau maija sākumā - Latvijas rogaininga čempionatā! Talāk Ilzes Lapiņas 2012.gada raksts:

Nesen sarēķināju, ka esmu jau piedalījusies 12 24h rogainingos, kā arī diezgan daudzos citos, kas bijuši īsāki – 12h, 8h... Šajos gados uz sevis esmu pārbaudījusi dažādu ekipējumu, pārtiku uc., esmu centusies mācīties no savām un citu cilvēku kļūdām. Ļoti ceru, ka šis apkopojums noderēs ne tikai tiem, kas šobrīd gatavojas savam pirmajam rogainingam, bet kādu labu ideju te atradīs arī tie, kas mežā pavadījuši ne vienu vien nakti. 

31.03.2024
Latvijas čempionāts rogainingā + Mežmalu rogainings.


Pēc 1 gada pārtraukuma šogad 4.-5.maijā notiks Latvijas čempionāts rogainingā. Rīkot sacensības ir apņēmies OK MEŽMALAS, sacensību vadītājs – Peteris Blumbergs. 4.maijā Jaunkalsnavā 3 stundas pēc Latvijas čempionāta starta tiks dots starts satelītsacensībam Mežmalu rogainings. Katram būs iespēja "ieskatīties" aizraujošajā sacensību apvidū, priežu un egļu mežaudzēs, apmeklējot čempionāta kontrolpunktus un iespējams satikt distancē čempionāta dalībniekus. Piedāvājam dalību divās laika  ieskaites grupās 4 un 6 stundas, īpaši tiek aicinātas ģimenes. Sestdienas sacensības noslēgsies pirms saulrieta, īpašu noskaņu radīsim saistībā ar valsts svētkiem, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Informācija un pieteikšanās (lētāk līdz 14.04.2024) :
https://www.rogaining.lv/

22.03.2024
Rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” piektā sezona sāksies 1. aprīlī Spilvē

 
Baltijas valstīs lielākais un populārākais rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāls “Pilsētas leģendas” piekto sezonu uzsāks interesantā datumā, proti, 1. aprīlī, un tā būs neierastā pirmdiena un Svētku diena, jo pirmais aprīlis iekrīt otrajās Lieldienās. Ņemot vērā apvidu, kurā tas notiks, pirmā posma nosaukums ir “Spilves pļavu rogainings”, un tas tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību, kā arī Intervals.lv, Isostar, Garmin, Kokmuiža un “Magnesia” atbalstu.

04.03.2024
Rogaininga pavasaris sāksies Ropažos. (Apvidus bildes)


Parasti ap šo laiku vēl ir sniegs, taču šogad marta sākumā pieteicās pavasaris, un rogainingu sezonu iesāks Zaķu rogainings. Trīs upes vieno apvidu, kurā nekad nav notikušas rogaininga sacensības. Tumšupe tiešām ir tumša, bet peldēšana nav paredzēta. Lielā Jugla ieskauj to no dienvidiem, un mazā Arupīte šķērso mežu masīvu, kur dominē priežu un egļu mežaudzes un kuru apsaimnieko Latvijas valsts meži. Apvidus kopumā plakans, taču var atrast vairākas iekšzemes kāpu grēdas.
16.marts, sestdiena, 2 kontrollaiki - 4 vai 6 stundas. Lētākā pieteikšamās vēl šodien. https://rogaining.lv/

08.02.2024
Vairāk kā 80 orientieristi noskrien Sarkandaugavas krastus

Ar pirmo posmu Sarkandaugavā, pagājušajā sestdienā tika atklāts Rīgas apkaimju orientēšanās kauss – rogaininga tipa piedzīvojums, kurš turpināsies vēl četras sestdienas, dažādās Rīgas apkaimēs. 17. februārī būs iespēja izskrieties Dzirciemā/Iļģuciemā, 2. martā tas būs Grīziņkalns, 16. martā sekos Bieriņi un visbeidzot 6. aprīlī, Dārziņos papildus pēdējam posmam norisināsies arī apbalvošana.


29.01.2024
"CEĻA MAIZE" 2024.


193 aptaujas dalībnieki 2023.gada nogalē izteica savu vērtējumu un viedokli par rogaininga sacensībām Latvijā. Bez tam vairums aptaujas dalībnieku izteica arī savus IETEIKUMUS rogainiga sacensību dalībniekiem, sacensību rīkotājiem un rogaining.lv mājas lapas redakcijai.  
Zemāk esošie novēlējumi sarindoti secībā pēc to zīmju garuma.
 
 
 
 
APTAUJAS KOPSAVILKUMS. 
0

 AKTUĀLI
LOF rogaineru reitings atrodams 
zem banera Latvijas rogaininga kauss


Krēslas izaicinājums
2024.gada 8.jūnijs, Doles sala
[Informācija]  [Nolikums
[Dalībnieki]  [Pieteikšanāslētāk līdz 02.06.2024.
Laimes lāča rogainings

Skrīveri, 2024. gada 16. jūnijs
[Biļetens]  [Dalībnieki]
[Pieteikšanās] lētāk līdz 03.06.2024.


 

PusNAKTS rogainings
2024.gada 27..-28.jūlijs, Ziemeļgauja
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās] lētāk līdz 30.05.2024


Rīgas piedzīvojums
05 – 07.04 Dzirciems
[REZULTĀTI]
19 – 21.04  Dreiliņi
[REZULTĀTI]
24 - 26.05  Bieriņi
[REZULTĀTI]
[Biļetens]  [Dalībnieki]
[Pieteikšanās]


Eiropas čempionāts
2024.gada 17.-18.augusts, Misso
[Informācija]  [Bulletin 1] 
[Dalībnieki]  [Pieteikšanās]  
1. aprīlis - Rīgas Spilves pļavu rogainings
20. aprīlis - Liepājas Dienvidu fortu rogainings
18. maijs - Baložu kūdras bānīša rogainings
13. jūlijs - Mazsalacas Skaņākalna rogainings
7. septembris - Mežgarciema militārās pilsētiņas rogainings
2. novembris - Rīgas Kurpju raga rogainings
[Pieteikums/ nolikums/ dalībnieki]


AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 NĀKAMIE PASĀKUMI

08.06.2024.
Orientējies Doles salā. Krēslas izaicinājums (4h)
[info]

16.06.2024.
Laimes lāča rogainings (3h/6h)
[info]

06.07.2024.
Mežmalu vasaras rogainings (4h/6h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^