JAUNUMI

06.04.2021
Latvijas Orientēšanās federācija rīkos attālinātu treniņa spēli “Rīgas piedzīvojums”

Orientēšanās spēlei “Rīgas piedzīvojums” būs pieci posmi: 17. - 18. aprīlis Rīgas centrs, 1. - 4. maijs Torņakalns, 15. - 16. maijs Klusais centrs, 29. - 30. maijs Ziepniekkalns un 12. - 13. jūnijs Maskavas Forštate. Atzīmē "Going" Facebook pasākumam: https://facebook.com/events/5323707367703978 un nepalaid garām aktuālo informāciju!
Piedzīvojumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija un ar nolikumu var iepazīties šeit: https://rogaining.lv/r/Piedzivojums/. Tā mērķis ir aicināt cilvēkus izkustēties un būt aktīviem arī šī brīža pandēmijas apstākļos, kā arī iepazīt dažādas Rīgas apkaimes caur interesantiem uzdevumiem.
 
Spēles princips ir 3 stundu laikā apmeklēt pēc iespējas vairāk kontrolpunktus Rīgas apkaimē un risināt organizatoru sagatavotos uzdevumus. Uzdevumu risināšanai tiek izmantota aplikācija “Qrenteering” (iOS: https://apple.co/39vwpZU, Android: https://bit.ly/31zNltP).
 
Piedzīvojumā varēs piedalīties trīs dalībnieku grupās - “individuāli” jeb veicot distanci vienatnē, “profesionāļi” jeb komandās līdz 5 cilvēkiem un pārvietojoties skrienot, kā arī “amatieri” jeb komandās līdz 5 cilvēkiem un pārvietojoties ejot. Kopējās distances garums ir aptuveni 15 kilometri un starts - brīvi izvēlētā laikā.

Dalībai iespējams reģistrēties šeit: https://rogaining.lv/r/Piedzivojums/pieteikties . Svarīgi - ja esi piedalījies iepriekšējos posmos, nereģistrējies no jauna, bet labo datus esošajā profilā!

Piesakies dalībai līdz 48 stundām pirms norādītā starta laika, ja karti vēlies saņemt fiziski, sacensību dienā. Ja karti vēlies saņemt elektroniski, dalībai iespējams reģistrēties līdz pat 30. maija vakaram -lūdzam nosūtīt maksājuma uzdevumu uz info@olatvija.lv, lai varam pēc iespējas ātrāk nosūtīt karti.

Pasākuma dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kā arī dalībniekiem jāievēro distancēšanās un citas epidemioloģiskās prasības, kas konkrētās kārtas norises brīdī ir spēkā saistībā ar Covid-19.

Piedzīvojuma kopsavilkums un rezultāti tiks publicēti Latvijas Orientēšanās federācijas Facebook lapā: https://www.facebook.com/lof.lv. Katrā posmā no visiem dalībniekiem un komandām tiks izlozētas pārsteiguma balvas no mūsu atbalstītājiem, kuras pēcāk ar kurjera palīdzību tiks nogādātas pie laimētājiem
52. aivars @ 04.05.2021., 17:05 teica:
Gan uz Android, gan iPhone tā arī ir paredzēts - parādās norāde/apraksts un "OK", kuru nospiežot, vēlreiz neko nevar ieraudzīt. Tāpēc instrukcijās bija teikts - uztaisiet ekrānšāviņu. Vispār - top pilnīgi jauna versija aplikācijai, tur tad šo to pielikšu klāt. Piemēram, klikšķis uz apmeklēto KP sarakstā dos atkārtotu aprakstu, ja tāds tur paredzēts. Savukārt, par "slēptajiem punktiem" uz kuriem ir norāde - tur viss ir kārtībā, jo distances testā viss ir atradies. Par to, ka metri un virzieni katram var izrādīties atšķirīgi, jau rakstīju... Norādes "OK" ir jānospiež, ja gribam redzēt "slēptā punkta" tuvošanos un jautājumu tur. Ja "OK" nenospiež, neko arī neieraudzīsim. "Slēptais punkts" ir tāds pats KP kā pārējie. Tikai tas nav parādīts kartē. Pēc pasākuma parādīsim.
51. Aigars_A @ 04.05.2021., 16:17 teica:
Atbildot uz "aivars @ 03.05.2021., 18:07 teica: ...Lai ieraudzītu KP zaļo indikatoru, tomēr jānonāk tuvāk par 60-80m no īstās vietas." IMHO Aivaram, iespējams, vajadzētu pilnveidot qrenteering priekš iPhone, jo vismaz uz mana iPhone XR aplikācija darbojās šādi: 1) nonākot uzdevuma punktā, parādījās uzdevuma teksts ar instrukciju aiziet uz "īsto vietu" un poga "OK" ekrāna apakšā, kuru nekādā gadījumā nedrīkst nospiest, kamēr nav aiziets uz "īsto vietu", jo ja nospiež OK, tad vairs nekas neparādās un nekādu jautājumu nevar uzzināt, nedz arī ko atbildēt; 2) slēptajos uzdevumos GPS indikatoru es nemanīju.
50. Edgars @ 04.05.2021., 12:21 teica:
Šodien, 4.maijā 51. punkts nebija pieejams, jo visi vārti uz teritoriju bija ciet.
49. aivars @ 03.05.2021., 18:07 teica:
"Aizejot uz norādīto vietu, neparādījās nekas" - kas liecina, ka tā tiešām bija "norādītā vieta"?
93KP tiešām bija tehnisks "gļuks" - jautājuma vietā bija norādes (92KP) teksts. Katrā ziņā - savus 9 punktus jūs noteikti saņēmāt. Distances testa laikā, diemžēl, netika ziņots par 93KP "brāķi".
Piekrītu, ka "aizej tur" tipa jautājumi ir riskanti ar to, ka paveras interpertācijas iespējas. Lai ieraudzītu KP zaļo indikatoru, tomēr jānonāk tuvāk par 60-80m no īstās vietas. Kādi nu kuram virzieni un metri sanāk - tāds arī rezultāts.
48. Aigars_A @ 03.05.2021., 16:59 teica:
Man arī pie 93 parādījās tikai burti ekrāna apakšā, bet jautājumu tā arī neieraudzīju. Nospiedu A variantu, lai aizvērtu jautājuma logu. Par cik savas saplānotās distances sākuma daļā 53. punktā sapratu, ka nekādu slepeno jautājumu ieraudzīt nesanāk, tad citos “aizej tur, atrodi - nezin ko” punktos uz to vairs laiku netērēju. 51. gan sanāca atrast jautājumu un arī atbilžu variantus, laikam tāpēc, ka tāpat pa ceļam. Manuprāt organizatori pārcentušies ar uzdevumu sarežģītību kontrolpunktos, jo dažos pat 5minūtēs neizdevās uzdevumu atrisināt.
47. Hiēna @ 03.05.2021., 16:35 teica:
Un kā ar aplikāciju? Citiem "gāja" tie slēptie punkti? Mums (no diviem telefoniem) pie 81 un 92, aizejot uz norādīto vietu, neparādījās nekas, bet 93 parādījās atbilžu varianti bez paša jautājuma. Citur nemaz netērējām laiku, skrējām vnk tālāk. Paziņa stāstīja, ka vienīgais punkts, kur tas darbojās, esot bijis 73.
46. Matīss @ 03.05.2021., 15:15 teica:
Jā, diemžēl ar Torņakalna baznīcu sanāca kā sanāca. Veidojot spēli gan darba dienās, gan brīvdienās vārti bija vaļā. Diemžēl nevarējām paredzēt šādu iznākumu
45. Hiēna , @ 02.05.2021., 16:48 teica:
Eh, Torņakalna posmā pēdējās minūtēs tesu uz baznīcu, bet tur visi vārti ciet! Tā arī palikām bez 5 punktiem plus 3 punktiem, ja jautājumu atbildētu pareizi. Būtu zinājuši, skrietu beigās uz citu punktu.
44. Edgars @ 20.04.2021., 21:04 teica:
Nu, tur linkos atstarpes iemetušās, izdzēsiet, pirms Enter spiest.
43. Edgars @ 20.04.2021., 21:03 teica:
Nepiedalījos un jautājumu nezinu, bets mazs var pievilkt pie šī (https://en.wikipedia.org/wiki/Minsk_Automob ile_Plant) un zils var pievilkt pie šī (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ZiL_v ehicles)
42. Gunta @ 20.04.2021., 17:40 teica:
Man sāka palikt interesanti par to mazs, zils, zaparožecs. Ja liek atbildi trīs, tad kāds pamatojums? Tā, kā pirms zaparažocs ir komats, varētu domāt, ka ir runa par trīs mašīnām, bet tikai varētu, jo mazs un zils jau var būt arī velosipēds. Vai arī kādas auto markas, ko sauca par mazu un zilu? Man tik tā, interesanti, es ar visu esmu apmierināta un nepiekasos
41. Inese @ 20.04.2021., 11:13 teica:
Mīļie un nopietnie pieaugušie! Lasām visu no paša sākuma, kur pamanāmi vārdi "orientēšanās spēle" un "piedzīvojums". Un tā tam arī pieejam. Ar nepacietību gaidu nākamo! Man ļoti lielu prieku sagādāja ceļā sastaptās kuplās komandas ar mūsu aprindās neredzētiem smaidīgiem un laipniem cilvēkiem. Bija forši, paldies!
40. Baigi piekasīgs dalībnieks @ 20.04.2021., 09:05 teica:
Taču arī pasaules čempionātos un olimpiādēs regulāri ir situācijas, kurās vietas izšķir subjektīvi žūrijas lēmumi (tāpēc jau ir žūrija). Tur uz likmes ir augstākās raudzes medaļas, un sportisti ir ieguldījuši daudzu gadu darbu.

Skatos, ka zaz jautājums ir anulēts. Manuprāt, labākais risinājums. Protams, vienmēr ir azarts, bet paturam prātā, ka šādi pasākumi ir atpūtai un plezīram! :)
39. zazs nav mašīna @ 20.04.2021., 00:58 teica:
jāatcerās, ka zaporožecs var arī neskaitīties mašīna, līdz ar to (ja neņem vērā komatu) ir potenciāli četri pareizi atbilžu varianti =)
38. aivars @ 20.04.2021., 00:29 teica:
Kas attiecas uz situāciju, kā tā radās, tad es ieskatījos tajos jautājumos, kad gatavoju datus pasākumam. Bet nenofiksēju atbildi. Vienkārši mehāniski pārliku no ekseļa uz aplikācijas datiem. Jā, pasākuma laikā pamanīju, ka mana atbilde būtu savādāka, nekā tika piedāvāta sākotnēji. Tāpēc, ka esmu sens un zinu, par ko tas jautājums tika uzdots kādreiz. Piedevām, komati bija salikti "pa vecam". Piedāvāju nomainīt, bija argumenti par latvisku domāšanu, palikām pie versijas - ieskaitām abus domāšanas veidus. Tā ka vainīgs esmu es. Ja nebūtu jaucies, būtu atbilde par vienu mašīnu. Bet, savukārt, ja es būtu dalībnieks, es noteikti sāktu piekasīties, kā aprakstīts iepriekš. Es gribētu redzēt atbildi - trīs mašīnas. Profesionalitāti no mums prasīt pāragri. Ir divi varianti - mācāmies no kļūdām vai metam mieru. Teorētiski, šādi pasākumi nav īsti LOF specifika. Manuprāt. Un diez vai jālien visām pudelēm par korķi. Nu, vēl viens mēģinājums ir ieplānots, kurā ir iespēja ņemt vērā visu, visu - gan organizatoriem, gan dalībniekiem. Un ir iespēja dalībniekiem kļūt par organizatoriem wink Lai gan es nevaru sev iestāstīt, ka šī bija stulba kļūda, tomēr - neņemiet ļaunā, ja situācija kādu ir aizvainojusi!
37. aivars @ 19.04.2021., 23:53 teica:
Dalībniek, pieņemsim, ka Tev ir taisnība un mums ir stulba kļūda. Papētīsim tabulu, kurā šis jautājums tiek anulēts visiem dalībniekiem. Tas ir līdzvērtīgi, ka ieskaita visiem. Jo pareizās atbildes šim jautājumam nav. Gramatikas kļūda visu izbojā.
36. Dalībnieks @ 19.04.2021., 22:46 teica:
Nevajag pārprast, ka tas ir kā pasūtījums kā jāvērtē, bet tas tomēr uzliek atbildību kvalitatīvi izdarīt savu pusi, ja par to prasa samaksu. Grozi to jautājumu gribi, pēc realizētā jautājuma formulējuma nevar sanākt pareizas divas atbildes, kas ir pilnīgi dažādas.
Kā jau, Aivar, minējāt, tas žūrijas lēmums attiecas uz visiem, bet ieguvēji ir tikai daļa, kas attiecīgi maina arī rezultātus. Protams, lielākais ieguvums ir labi pavadīts laiks, bet ja rezultāts nebūtu būtisks, tad nebūtu arī jēgas no rezultātu kopsavilkuma tabulas.
Varbūt kļūdos, bet nekur iepriekš nefiksēju informāciju, ka iespējamas divas pareizas atbildes, līdz ar to pieņemu, ka izmaiņas ir notikušas jau pasākuma norises laikā un izvēlētais žūrijas variants ir neprofesionāls un ar lielu interesi iepazītos ar žūrijas pamatojumu par divām pareizām atbildēm. Atbilde - "tāpēc ka žūrija tā lēma un tā tam ir būts būt" izklausās pēc lētas līšanas ārā no stulbas kļūdas.
35. aivars @ 19.04.2021., 00:26 teica:
Par maksu vai bez, bet dalībnieki nenosaka žūrijas lēmumus, kas uz visiem attiecas vienādi. Citādi izklausās pēc "es maksāju, tāpēc tev jāvērtē sekojoši..." Ja ir iespējamas divas pareizās atbildes, tad tā tam būs būt. Manuprāt. Pievienotā vērtība - kā mainās mūsu domāšana dažādās socpol iekārtās.
34. Baigi piekasīgs dalībnieks @ 18.04.2021., 23:58 teica:
P.S. Varbūt var ielikt visu KP atbilžu variantus un pareizās atbildes?
33. Baigi piekasīgs dalībnieks @ 18.04.2021., 23:57 teica:
Paldies par pasākumu! Bija interesanti. Pirmajā zaļajā KP gan bija neliels šoks, jo smadzenes īsti nebija noskaņojušās risināt atjautības kalambūrus. :) Bet izdevās. :) Biju arī domājis, ka būs kā parasti fotomačos - jāizvēlas pareizo bildi no visām, nevis tikai no četriem variantiem. Labi, ka dažos KP bija iespējamas arī divas bildes, citādi objekti bija ļoti zīmīgi un viegli pamanāmi. Varbūt var programmu uztaisīt tā, lai atbildē manuāli (vai no tabulas ekrānā) jāievada pareizās bildes/bilžu numuru (lai katrā KP būtu jāmeklē no visām bildēm)? Bet tas laikam gaumes jautājums, turklāt, šķiet, līdz šim nekur nebija bijis, ka vienā KP var būt divi objekti (interesanta opcija). Starp mūriem (KP 57 un KP 21) GPS baigi ilgi negribēja dot atbilžu variantus, nācas staigāt šurpu turpu, pat pakāpties, zaudējot kādas trīs minūtes. Nezinu, kā gāja citiem ar GPS. Citos KP viss bija OK.

Ja par atjautības uzdevumiem. Šķiet, ka diskusija tiešām var būt tikai par mazs,zils,zaporožecs, jo pārējos tomēr bija dzelžaina loģika. :) Ja zina PSRS autobūvi un latviešu valodas gramatiku, tad sanāk trīs auto. Ja ne pārāk labi zina PSRS autobūvi un latviešu valodas gramatiku, tad laikam sanāk viens auto. :) A varbūt ir vēl kāds variants? wink

<< Jaun�ki (12 3 45) Vec�ki >>

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI

Silva-ROG 1.kārta
Sveikuļi. Tukums
2021.gada 11.-12.decembris.
[InformācijaMinirogainings ROGO
24.10 – 27.10 Daugavas stadions
- distances kods: minirogo2101
- REZULTĀTI
04.11 – 07.11 Beberbeķi
18.11 – 21.11 Berģi
28.11 – 30.11  Šampēteris (nakts)
09.12 – 12.12 Salaspils
16.12 – 19.12 Maskavas forštate
30.12 – 02.01 (tiek saskaņots)
[Nolikums] [Pieteikšanās]
[Dalībnieki
[Aplikācijas lietošanas instrukcija 18.10.21.]Brīvības rogainings (3st, 6st)
2021. gada 18. novembris, Kuldīga
[Nolikums] [Pieteikšanās]
[Dalībnieki]


 

 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS. NĀKAMIE PASĀKUMI

30.10.2021.
Lapsu rogainings (6/12h) ATCELTS

18.11.2021.
Brīvības rogainings (3h/4h/6h)
[info]

27.11.2021.
Rīgas Piķurgas mežu rogainings (2h/4h/6h)
[info]

   JAUNĀKIE KOMENTĀRI
  • Helmuts komentēja rakstu Virsraksti atkārtojas: Eiropas...:
   Vissimpātiskākais , manā redzējumā, plānojums un distances izpildī...
  • Evalds komentēja rakstu 2021. gada Latvijas...:
   Par MUV piekrītu. Lai vīriem veicas, saturās. Igauņu ka biezs. Vēl piebild&...
  • aivars komentēja rakstu 2021. gada Latvijas...:
   Reālais orgu un/vai palīgu skaits jāreizina vismaz ar 2. Foto redzamajā skait...
  jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
  ^ uz augšu ^