JAUNUMI

06.04.2021
Latvijas Orientēšanās federācija rīkos attālinātu treniņa spēli “Rīgas piedzīvojums”

Orientēšanās spēlei “Rīgas piedzīvojums” būs pieci posmi: 17. - 18. aprīlis Rīgas centrs, 1. - 4. maijs Torņakalns, 15. - 16. maijs Klusais centrs, 29. - 30. maijs Ziepniekkalns un 12. - 13. jūnijs Maskavas Forštate. Atzīmē "Going" Facebook pasākumam: https://facebook.com/events/5323707367703978 un nepalaid garām aktuālo informāciju!
Piedzīvojumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija un ar nolikumu var iepazīties šeit: https://rogaining.lv/r/Piedzivojums/. Tā mērķis ir aicināt cilvēkus izkustēties un būt aktīviem arī šī brīža pandēmijas apstākļos, kā arī iepazīt dažādas Rīgas apkaimes caur interesantiem uzdevumiem.
 
Spēles princips ir 3 stundu laikā apmeklēt pēc iespējas vairāk kontrolpunktus Rīgas apkaimē un risināt organizatoru sagatavotos uzdevumus. Uzdevumu risināšanai tiek izmantota aplikācija “Qrenteering” (iOS: https://apple.co/39vwpZU, Android: https://bit.ly/31zNltP).
 
Piedzīvojumā varēs piedalīties trīs dalībnieku grupās - “individuāli” jeb veicot distanci vienatnē, “profesionāļi” jeb komandās līdz 5 cilvēkiem un pārvietojoties skrienot, kā arī “amatieri” jeb komandās līdz 5 cilvēkiem un pārvietojoties ejot. Kopējās distances garums ir aptuveni 15 kilometri un starts - brīvi izvēlētā laikā.

Dalībai iespējams reģistrēties šeit: https://rogaining.lv/r/Piedzivojums/pieteikties . Svarīgi - ja esi piedalījies iepriekšējos posmos, nereģistrējies no jauna, bet labo datus esošajā profilā!

Piesakies dalībai līdz 48 stundām pirms norādītā starta laika, ja karti vēlies saņemt fiziski, sacensību dienā. Ja karti vēlies saņemt elektroniski, dalībai iespējams reģistrēties līdz pat 30. maija vakaram -lūdzam nosūtīt maksājuma uzdevumu uz info@olatvija.lv, lai varam pēc iespējas ātrāk nosūtīt karti.

Pasākuma dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kā arī dalībniekiem jāievēro distancēšanās un citas epidemioloģiskās prasības, kas konkrētās kārtas norises brīdī ir spēkā saistībā ar Covid-19.

Piedzīvojuma kopsavilkums un rezultāti tiks publicēti Latvijas Orientēšanās federācijas Facebook lapā: https://www.facebook.com/lof.lv. Katrā posmā no visiem dalībniekiem un komandām tiks izlozētas pārsteiguma balvas no mūsu atbalstītājiem, kuras pēcāk ar kurjera palīdzību tiks nogādātas pie laimētājiem
72. aivars @ 16.05.2021., 20:45 teica:
Vienīgā šobrīd ideja - stāvot uz vietas, aplikācijā GPS var neparādīties. Aplikācija reaģē uz lokācijas maiņu. Bet tā, ka pazust pavisam un galīgi - nekas cits, kā telefona jociņi, tas nevarētu būt. Es parasti pārbaudu ar GoogleMaps. Ja ir, tad ir. Jā, un tā pa gabalu pateikt - švaki man ar tām telepāta spējām wink
71. aivars @ 16.05.2021., 20:08 teica:
Tagad arī nav tas GPS? GoogleMaps aplikācijā, piemēram.
70. Edgars @ 16.05.2021., 19:04 teica:
Sveiciens! Nav sūdzība, bet arī dīvains gļuks šodien gadījās, varbūt Aivars mācēs komentēt. Pa ceļam starp diviem KP vienkārši pazuda GPS funkcija no aplikācijas (par 99% esmu drošs, ka neko neizdarīju, jo telefons vienkārši kūļājās rokā kā parasti). Nepalīdzēja nekāda izslēgt-ieslēgšana (GPS setinga, pašas aplikācijas, interneta, telefona). GPS tā arī neatgriezās. Protams, varbūt vienkārši telefona vaina, bet varbūt ir kādas idejas? Paldies!
69. aivars @ 16.05.2021., 18:18 teica:
Padevīgi ziņoju, ka man ir izdevies modelēt situāciju ar jautājuma nerādīšanu pēc restarta. Tas nozīmē, ka drīz būs arī aplikācijas jauninājums 3.3.74. (rīt/parīt) Sekojiet GooglePlay!
Vēlreiz paldies Atim (un Dinai arī par pirmo signālu)!
68. aivars @ 16.05.2021., 17:41 teica:
Es jau mēģināju pamatorganizatorus pārliecināt, ka šis nav īsti OS un ar izklaidi varētu nodarboties citi, kam lielāka pieredze un ideju bāze. Orientēšanās sports tomēr ir vairāk ar karti un kompasu. Vārdu sakot, kaut kas cits. Kāda tur orientēšanās, ja situācija kartē atkarīga no pulksteņlaika. Vārtiņi vaļā no ... līdz ... sad Tie ir piedzīvojumi un tā uz to arī jāskatās. Nu jau tomēr iet uz labo pusi un gana daudz seriāli ir atsākušies. Uz mežu!
67. aivars @ 16.05.2021., 17:34 teica:
Esmu saskāries arī ar situāciju, kad uz atjauninātas operētājsistēmas piepeši aplikācija konkrētā situācijā nestrādā tā, kā to ir darījusi uz iepriekšējām. Un, ņemot vērā, ka aplikācija paredz daudz dažādas situācijas, ne vienmēr ir tā, ka, tiklīdz OS ir nomainīta, visi izstrādātāji nočeko savas aplikācijas visās iespējamās situācijās. Runa, protams, nav par megakompānijām, kur uz vienu aplikāciju sēž vesela blice. Tagad, kad kāds ir ziņojis kas un kā nestrādā, meklēt problēmu ir daudz vienkāršāk. Tā ka paldies visiem, kas savas aizdomas par aplikācijas nekorektu darbu (arī, ja nav speciālisti izstrādē) dara zināmas. Es jau mierā nelikšos, un kokrētā problēma tiks atrasta un atrisināta. "Quick fix" instrukcijā šobrīd jau ir, bet tas ir pagaidu risinājums.
66. Atis Kalniņš @ 16.05.2021., 17:13 teica:
Hei, Aivar, mans komentārs nebija nebija personisks uzbrauciens vai kāda vainošana. Paldies par to, ko dari. Diemžēl manas zināšanas lietotņu izstrādē visticamāk būs nepietiekamas, lai kā palīdzētu. Bet vispār gribētos palīdzēt. Tomēr, ja nejaušs restarts var nograut pasākumu pilnībā, īsti labi nav. Īpaši pasākumā, kas, cik noprotu, domāts OS popularizēšanai.
65. aivars @ 16.05.2021., 15:32 teica:
Vai būs labāk? Jā, papildināsim instrukciju - ko darīt telefona restarta gadījumā. Starp citu, tikai no 1.maija sistēmā fiksēti 2100 reģistrēšanās gadījumi visdažādākajās distancēs, kur izmanto aplikāciju. Šāda veida un apjoma pasākums ar GPS kontrolpunktiem plus apraksti vai jautājumi, ir pirmo reizi. Es brīnītos, ja uz visiem dažādajiem telefoniem ar katram savu aplikāciju komplektu un operētājsistēmām nebūtu bijis nevienas kļūdas. Vairākas jau ir pilnībā atklātas. Gan jau arī minētā problēma - jautājuma nerādīšana pēc telefona restarta - tiks salabota. Vienkārši manas ierīces nerestartējas sad Atvainojiet, ja tieši jums kritusi šī sagadīšanās loze. Uzskatiet, ka ar to jūs palīdziet visiem pārējiem, kas izmanto šo sistēmu. Ja jūs zinātu, kā es gaidu "kovida" beigas un normālu pasākumu atsākšanos... crying crying crying
64. aivars , @ 16.05.2021., 14:00 teica:
Atim pārstartējās telefons un sākās problēmas. Iemesls, kāpēc pārstartējās nav zināms. Parasti tādos gadījumos vienmēr atrodas vainīgais. Šoreiz par tādu tika definēta Qrenteerings aplikācija, lai gan man ir aizdomas, ka tā nebija vienīgā aplikācija, kas tobrīd darbojās telefonā. Ati, ja Tev ir skaidri zināmas aplikācijas nepilnības, būšu pateicīgs, ja darīsi man tās zināmas. Varbūt vēl piemaksāšu Tavai dalības maksai no saviem pārdesmit eiro, ko saņemu par pasākumu. Vēl pateicīgāks būšu, ja uztaisīsi savu aplikāciju (abām platformām) un pārņemsi visu šo saimniecību (arī servera gala programmatūras veidošana un uzturēšana) savā ziņā. Tikai dažas funkcijas, kuras nestrādā tā, kā iedomājas lietotājs, arī paredzētas tā, kā tas notiek. Esmu jau iepriekš rakstījis. Kāpēc ir tā, nevis savādāk, garš stāsts pāris gadu garumā. Paldies!
63. Atis Kalniņš , @ 16.05.2021., 12:40 teica:
Paldies par pasākumu, BET: programmatūras nepilnības, ar kurām šodien saskāros, ir pietiekami pasākumu izjaucošas, lai būtu pamats dalības maksas atprasīšanai. Kopējais laika patēriņš, lai tiktu skaidrībā, kas noticis + netikšana pie jautājumiem vairākos KP + nepieciešamība pārinstalēt lietotni, kā rezultātā pazūd info par iepriekšējo distanci... Ceru, turpmāk būs labāk. Veiksmi!
62. aivars @ 05.05.2021., 11:40 teica:
Vajadzētu... Es personiski zinu tikai vienu veidu, kā var nekļūdīties.
61. 41kp @ 05.05.2021., 10:32 teica:
vajadzētu turpināt anulēšanas svētkus un anulēt 41. kp papildus uzdevumu, jo bija norādes nepareizajā virzienā
60. aivars @ 05.05.2021., 10:15 teica:
Par 35kp jau ir atbildēts zemāk.
59. 35kp @ 05.05.2021., 09:11 teica:
Konkrēti kāda iemesla dēļ tika anulēts 35. kp foto jautājums? Domāju, ka tur viss bija ok.
58. Inese @ 05.05.2021., 09:10 teica:
41.: man norāde bija 210m uz DA, 30m uz A. Bet tu tak nekā nav! Protams, ka uzdevums neparādījās. Fotopunkti bija labi! Paldies, līdz nākamajai reizei
57. Matīss @ 05.05.2021., 08:42 teica:
Ar 92. kp. Jā, kļūdījāmies ar virzienu. Bija jābūt 100m uz rietumiem. Atvainojamies.
56. Zanda @ 05.05.2021., 00:09 teica:
Paldies! Bija forši! Slepenie punkti arī bija interesanti - un atradu 3 no 5 (viens gan diemžēl netiek ieskaitīts, cik sapratu, dēļ tā, ka baznīcas vārti bija ciet... tur tika patērēts papildu laiks).
Uz iPhone viss labi darbojās ar indikatoriem un slepeniem punktiem (screenshot un aiziet). Ja pa ceļam, tad ņem, ja ne - tad izlaižam. viena slepenā dēļ tad arī trasē mazliet pārplānoju, bet tas padara interesantu. GPS pārsvarā bija ok, tik pie 71 punkta gandrīz bija Daugavā jālec ;) Vai pareizi sapratu, ka bija kāds gļuks ar 92 un slepeno punktu? Nu nekādi tur 100m uz A nesanāca... bet kādu brīdi arī apmulsu, kur un kas.
Forši koncepts ar bildēm no izvēlēm - ja atzīmē, tad uz beigām automātiski puse variantu atkrīt un vieglāk atrast! Šoreiz vairāk variācijas un kombinācijas - bija sarežģītāk! Pēc laika beigām vēl izstaigāju atlikušos foto punktus.
Priecājos, ka sarakstā parādījās vēl 2 posmi!
55. aivars @ 04.05.2021., 23:19 teica:
Gunta, paldies par vērību! Jā, 75. tagad ir nomainīts. Bet ar 35. misēklis lika anulēt atbildes visām komandām par šo jautājumu.
Organizatori sola paplašināt komandu, lai katru lietu apskatītu pēc iespējas vairāk acu pāri, pirms "laist tautās". Arī jautājumi un uzdevumi lēnām un pamazām "no viena grāvja otrā" ar laiku gan jau tiks uz ceļa. Noteikti tiks uzklausīti arī dalībnieku viedokļi.
54. Gunta @ 04.05.2021., 23:11 teica:
Ai, mazliet kļūdījos. Pie 35. punkta laikam tomēr bija 25. bilde. Visādā ziņā, foto objektu atradām, bet tāda varianta nebija.
53. Gunta @ 04.05.2021., 23:07 teica:
Paldies par rezultātiem. Man liekas, ka būs organizatoriem kāds misēklis ar 75. un 35. punktu. Par 75. mums nav ne mazāko šaubu, ka atradām trīs īstās bildes. Bet 35. punktā savukārt atradām bildi, nr. 23, kas nebija nevienā variantā, par to arī nav nekādu šaubu. Un interesanti, vai 53. slēpto punktu kāds vispār atrada? Mēs nemaz nemēģinājām, bet bildi ar uzdevumu saglabāju un pēc sacensībām kartē atradu, manuprāt, pareizo vietu. Taču tagad skatos, ka tā tomēr ir cita. parēķināju vēlreiz un sapratu, ka organizatori mazliet kļūdījušies. Lai nonāktu norādītajā vietā, būtu vajadzējis būt rakstītam 100m uz rietumiem nevis uz austrumiem. Bet vispār man patika tā ideja par slēptajiem punktiem. Sanāk, ka jāspēj izvērtēt, vai ir vērts vai nav vērts uz to iet. Padara mazliet grūtāku visu, bet tikai pie nosacījuma, ja viss strādā un ir pareizi. Un paldies, ka šoreiz ar foto punktiem nebija vairs tik viegli :) Paldies par pasākumu!

<< Jaun�ki (1 2 345) Vec�ki >>

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI

Silva-ROG 1.kārta
Sveikuļi. Tukums
2021.gada 11.-12.decembris.
[InformācijaMinirogainings ROGO
24.10 – 27.10 Daugavas stadions
- distances kods: minirogo2101
- REZULTĀTI
04.11 – 07.11 Beberbeķi
18.11 – 21.11 Berģi
28.11 – 30.11  Šampēteris (nakts)
09.12 – 12.12 Salaspils
16.12 – 19.12 Maskavas forštate
30.12 – 02.01 (tiek saskaņots)
[Nolikums] [Pieteikšanās]
[Dalībnieki
[Aplikācijas lietošanas instrukcija 18.10.21.]Brīvības rogainings (3st, 6st)
2021. gada 18. novembris, Kuldīga
[Nolikums] [Pieteikšanās]
[Dalībnieki]


 

 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS. NĀKAMIE PASĀKUMI

30.10.2021.
Lapsu rogainings (6/12h) ATCELTS

18.11.2021.
Brīvības rogainings (3h/4h/6h)
[info]

27.11.2021.
Rīgas Piķurgas mežu rogainings (2h/4h/6h)
[info]

   JAUNĀKIE KOMENTĀRI
  • Helmuts komentēja rakstu Virsraksti atkārtojas: Eiropas...:
   Vissimpātiskākais , manā redzējumā, plānojums un distances izpildī...
  • Evalds komentēja rakstu 2021. gada Latvijas...:
   Par MUV piekrītu. Lai vīriem veicas, saturās. Igauņu ka biezs. Vēl piebild&...
  • aivars komentēja rakstu 2021. gada Latvijas...:
   Reālais orgu un/vai palīgu skaits jāreizina vismaz ar 2. Foto redzamajā skait...
  jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
  ^ uz augšu ^