IELENE 3.0 Nolikums

Organizē
Vadātājs sarabībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju (LOF)

Kas ir Ielene?
Ielene ir bezkontakta ielu orientēšanās piedzīvojums ar 1h kontrollaiku, tāpēc piemērots ikvienam. Atzīmēšanās notiek ar mobilo telefonu, starts individuāls, vai komandā( lĪdz 2 cilvēkiem no vienas mājsaimniecības). Dodies distancē skrienot vai uz velo. Treniņi notiek interesantākajos Rīgas rajonos, piedāvājot dalībniekiem iepazīt Rīgu no citas puses.

Formāts
2021. gada februārī – 2021. gada maijam notiks 10 posmi . norise ir iespējama klātienē un neklātienē. Visās kārtas būs pieejams startēt arī klātienē un saņemt karti papīra formātā. Neklātienes kartes tiek izsūtītas uz reģistrācijā norādīto e-pastu un treniņu var veikt brīvi izvēlētā laikā norādītajos datumos. Ja Covid ierobežojumu dēļ klātienes dalība vairs nebūs iespējama, tad visiem būs iespēja startēt neklātienē.

Kas ir ielu orientēšanās?
Dalībniekiem jāapmeklē kontrolpunkti (KP) pašu izvēlētā secībā. Uzdevums ir, brīvi orientējoties noteiktā apvidū, ar kartes un kompasa (iespējams arī bez kompasa) palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktu, ko piešķir par KP apmeklējumu.

Posmi
05.02 - 07.02 - Imanta
19.02 - 21.02 - Jūrmala - Dzintari
26.02 - 28.02 - Bolderāja
12.03 - 14.03 - Mārasciems
19.03 - 21.03 - Pleskodāle
26.03 - 28.03 - Dārzciems
09.04 - 11.04 - Skanste
23.04 - 25.04 - Atgāzene
30.04 - 02.05 - Jūrmala - Kauguri
14.05 - 16.05 - Pinķi

Dalībnieku grupas:
MO - vīrieši no 18 gadu vecuma
WO - sievietes no 18 gadu vecuma
MO40+ - vīrieši no 40 gadu vecuma
WO40+ - sievietes no 40 gadu vecuma
Velo M - vīrieši no 18 gadu vecuma
Velo W - sievietes no 18 gadu vecuma

Velo Komandas - jauktas grupas - 2 dalībnieki
Skrienam Komandas - jauktas grupas - 2 dalībnieki

Dalībnieku vecums tiek noteikts uz piedzīvojuma pirmo kārtu - 05.02.2020

Piedzīvojuma norise:
Piedzīvojumi notiek saskaņā ar valstī spēkā esošajiem noteikumiem attiecībā uz publiskiem un sporta pasākumiem, tātad ārkārtas situācijas laikā - attālināti jeb neklātienē.

1. Reģistrējies www.vadatajs.lv, norādot vai vēlies karti saņemt klātienē vai epastā.

2. Skrien vai piedalies ar Velo brīvi izvēlētā laikā. Ir iespēja pieteikties uz papīra karti (reģistrējoties jānorāda "klātiene").  Neklātienes kartes tiek izsūtītas līdz 10:00 pirmajā norises dienā uz reģistrācijas epastu, tiem, kas piesakās vēlāk - attiecīgi pēc reģistrācijas un apmaksas.  Papīra kartes var saņemt katras kārtas vienā no dienām,  vienas stundas laikā no norādītā sākuma brīža.

3. Izplāno distanci un ierodies starta vietā, kas apzīmēta kartē ar trīsstūri.

5. Ar aplikācijas palīdzību noskenē QR kodu "STARTS"

6. Skrien vai minies 1h.

7. Treniņš beidzas, kad esi noskenējis kodu "FINISH".

8. rezultātus uzzini facebook lapā vai  www.vadatajs.lv

Padziļināta instrukcija : https://docs.google.com/document/d/1kL6ciRLUknUnPiRrx2zxkhOgohKyDmLtPcMruSxAz7k/edit?usp=sharing

Par katru kavēto minūti dalībniekam tiek atņemts viens punkts. Pēc kavētām 15 minūtēm dalībnieks tiek diskvalificēts.

Distance un atzīmēšanās
Atzīmēšanās notiek, nolasot QR kodus kontrolpunktos. Punktu vērtība kartē no divi līdz 10. Kontrolpunkta vērtību nosakā tā pirmais cipars, ja kontrolpunktam ir 3 cipari tad tā vērtību nosaka pirmie divi cipari. Piem KP102 - vērtība ir 10 punkti. Dalībniekam nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar lejupielādētu mobilo aplikāciju. Tā darbojas gan uz Android (no 5.0), gan iOS (no 10.0) ierīcēm.
Aplikācijas lejuplāde:
 


Karte
Kartes mērogs 1:15000 (A4 formāts). Kartes pamatne būs veidota no OPEN STREET MAP materiāliem. Katram dalībniekam tiks piešķirta viena karte. Komandām 2 kartes.

Pieteikšanās:
Reģistrējies www.vadatajs.lv līdz 40 stundām pirms konkrētā posma norādītā starta laika klātienes dalībai. Neklātienes dalībai – online www.vadatajs.lv  jebkurā laikā līdz pat konkrētās kārtas norises beigām, karti nosūtīsim pēc iespējas ātrāk

Dalības maksas:
Individuāli:
Reģistrējoties online - 6 EUR solo dalībniekiem.
Pasākuma norises dienā - 7 EUR.
Abonements uz visām 10 kārtām 40 EUR

Komandām:
Reģistrējoties online - 10 EUR komandām.
Pasākuma norises dienā - 11 EUR komandām.
Abonements uz visām 10 kārtām 70 EUR

Rezultāti un apbalvošana
Treniņu Kopsavilkums tiks publicēti Vadātāja Facebook lapā. Ja vairākiem dalībniekiem ir vienāds punktu skaits, uzvar tas, kurš punktus savācis īsākā laikā. Kopvērtājumā katram dalībniekam tiek ieskaitītas piecas kārtas ar labāko rezultātu (visvairāk punktiem). Kopvērtējumā uzvar tas, kam ir visvairāk punktu. Ja punktu skaits ir vienāds, augstāka vieta dalībniekam, kam ir īsāks kopējais distancē pavadītais laiks. Ja šis rādītājs arī ir vienāds, tad augstāka vieta ir tam, kurš labāku rezultātu ir sasniedzis pēdējā kārtā.

Kopvērtējumā tiek skaitītas gan klātienes, gan neklātienes dalības.

Rezultāti un bildes tiks publicētas Vadātājs mājas lapā www.vadatajs.lv.

Apbalvošana
Pirmās 3 vietas katrā grupā saskaitot kopā 7 labāko posmu rezutlātus. Lai kvalificētos top 3, jāpiedalās vismaz 6 posmos.

Drošība un citi noteikumi
Pasākuma dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Īpaša uzmanība jāpievērš atstarotāju un kabatas lukturīšu esamībai, ja sacensības notiek diennakts tumšajā laikā.
Dalībniekiem jāievēro distancēšanās un citas epidemioloģiskās prasības, kas konkrētās kārtas norises brīdī ir spēkā saistībā ar Covid-19.
Piesakoties sacensībām, dalībnieki apliecina, ka neiebilst pasākuma laikā uzņemto fotogrāfiju un video materiālu izmantošanai mārketinga un reklāmas aktivitātēm kā arī savu personas datu (vārds, uzvārds) pubicēšanai rezultātos, tai skaitā sociālajos tīklos un pieteikumu sistēmā.

Jautājumi un informācija
vadatajs@vadatajs.lv

ATBALSTĪTĀJI

JS LOF