Esam izlēmuši šo sarunu forumu slēgt! Visas turpmākās diskusijas par un ap rogainingu meklējamas rogaining.lv Facebook grupā - https://www.facebook.com/groups/870646406333930/

Guntars

Rogainingi Latvijā

Sarunas, paziņojumi, informācija, ieteikumi.
marekst
Posts: 18
Joined: Thu Nov 29, 2012 10:48 am

Rogainingi Latvijā

Post by marekst » Thu May 16, 2013 11:26 am

Aizdomājos par tādu lietu kā rogainingu biežums un attīstība .. skrējējiem un velo braucējiem ir savi seriāli, varbūt ir nepieciešams arī rogaininga seriāls? Ja nebrauc uz ārzemēm, tad nav nemaz tik daudz to vietējo rogainingu, kuros varētu slīpēt distances plānošanas mākslu, krāt pieredzi, labi pavadīt laiku ar ģimeni, utt..
manuprāt 4h formāts varētu būt pieejams lielai daļai potenciālo interesentu, pie tam, iespējams kādu posmu varētu rīkot arī priekš kājām un velo? Ar lielajiem, nopietnajiem pasākumiem šie mazie tāpat nekonkurētu
Kaut vai tā paša tautas rogaininga dalībnieku skaita tendence ar katru gadu pieaugt rāda, ka interese par šo sporta veidu ir un vairojas

IlzeL
Posts: 209
Joined: Wed Nov 28, 2012 10:07 pm

Re: Rogainingi Latvijā

Post by IlzeL » Thu May 16, 2013 10:06 pm

Par to, ka dalībnieki būtu, varam nemaz nešaubīties. To pierāda visu rogainingveidigo pasākumu apmeklētība. šo drīzāk varam uzskatīt par brīvo nišu organizatoriem. Atšķirībā no parasta orientēšanās mača, rogainings no organizatoriem prasa krietni lielāku darba ieguldījumu. Nepieciešama lielāka karte. Vairāk punktu, kuru vietas vēlams vispirms iemarķēt pārliecinoties, ka vieta ir korekta, un pēc tam vēl arī jāizvieto un jānovāc. Un vēl jāpaskatās kalendārā, lai nepārklājas vai nav blakus ar Latvijas Kausa orientēšanās sacensībām, piedzīvojumu sacensībām, populārākiem ārzemju rogainingiem, skriešanas sacensībām.
Ja ir interese ko uzorganizēt - uz priekšu. Un pieredzējušie rogaininga sacensību rīkotāji noteikti neliegs padomu :)

Aivars Žogla
Site Admin
Posts: 283
Joined: Mon Nov 26, 2012 5:53 pm

Re: Rogainingi Latvijā

Post by Aivars Žogla » Thu May 16, 2013 10:21 pm

Spāņi pamanījušies tādu seriālu uzražot. Bet tā ir Spānija.
Mūsmājās viss ir mazāks un mazāk. Tajā pat laikā arī pie mums un tuvajā sasniedzamajā apkaimē - Lietuvā un Igaunijā - kopā ņemot var saskaitīt kādus 7-8 "tīros” rogainingus.
Tiešām patīkami bija redzēt tik daudz ģimenes Raunā. Uz rogainingu ar ģimeni - tas nozīmē ļoooti ilgu un jauku pēcgaršu, ar ko var dalīties ar sev tuviem cilvēkiem.
Starp citu, ņemot vērā rogaininga specifiku - 24 stundas drīkst izmantot jebkurā veidā - var pamanīties lielajā rogainā iziet ar ģimeni veselus divus, mierīgi izmantojot nakšņošanas iespēju. Tas nemazinās emocijas, kuras izdodas savākt distancē.
Ilze pateica visu pārējo :)

marekst
Posts: 18
Joined: Thu Nov 29, 2012 10:48 am

Re: Rogainingi Latvijā

Post by marekst » Fri May 17, 2013 10:58 am

4h rogainingam to karti nevajag tik lielu kā 12h vai 24h, arī visa karte var nebūt reljefa karte, tik pat labi var iekombinēt iekšā aerofoto u.c. kartes?
Ar pārklāšanos gan varētu būt sarežģītāk, bet katram pasākumam jau savi interesenti par kuriem nav zināms, kam viņi dotu priekšroku, skriešanai, piedzīvojumiem vai rogainingam?

No manis organizators nekāds nesanāks, nav nepieciešamo prasmju un iemaņu :( Atliek cerēt, ka ideja aizies līdz tiem kuri to var un māk realizēt un tiks kaut vai nenopietnā līmenī apsvērta :) Ja tā padomā, cik tur tā darba būtu esošos rogainingus noformēt zem viena seriāla un varbūt piedzejot vēl kādu klāt ?

LāsmaO

Re: Rogainingi Latvijā

Post by LāsmaO » Fri May 17, 2013 4:46 pm

Tā ir, Marek, ka rogaininga, arī 4h, organizēšanā ir jāieliek gana darba. Galvenokārt jau tā ir kartes sagatavošana, kas arī 4h pasākumam nozīmē apvienot izmēra ziņā kādas 4-5 orientēšanās kartes, kas parasti nav iespējams, jo vienā apvidū blakus tik daudz karšu diez vai kaut kur būs. Parasti jau rogainingam veido speciālu karti, kas ir ilgstošs darbs, vai arī pievieno foto fragmentus, ko tāpat ir jāsamaketē; ir jāapzin un jāiezīmē KP vietas, jāsadrukā.
Ja gribas seriālu, šādas kartes jāsagatavo vairākas no dažādiem Latvijas novadiem, citādi jau nevienam nebūs interesanti.
Šobrīd LV esošos rogainingus organizē entuziasti no dažādiem orientēšanās klubiem, atsevišķi vai apvienojot spēkus. Tāpēc ir tik, cik ir, pa lielam LČ vasarā, Magnēta rog. rudenī un, kā šoreiz, 6h/12h pasākums pavasarī. Bez tam jau pagājušo un, iespējams, arī šo gadu būs +/- 6h garš treniņrogainings. Vēl jau ir ziemas rogainingi - nu jau tradicionālā Sprīdīša Z/sv. izvēle (kā reiz 4h), un parasti kaut ko veido arī http://www.multisports.lv.
Uzmanīgi paskaties kalendāru - tepat kaimiņos, īpaši Igaunijā, ir vairāki īsie rogainingi, uz kuriem aizbraukt reizēm nemaz nebūs tālāk kā uz otru Latvijas malu.
Tā kā - pasākumu pietiek, spēj tik visos piedalīties!
Redzi - šis ir specifisks sports, kurā nekad nebūs tādu masu kā, piem., SEB-os un līdz ar to arī spēcīgu sponsoru. Taču, cerams, vienmēr būs sirsnīgā un ģimeniskā atmosfēra, kas noteikti zustu, ja rogainingus mēģinātu pārāk komercializēt.

Sandra

Re: Rogainingi Latvijā

Post by Sandra » Thu May 23, 2013 9:13 am

Sveiki!
Manuprāt, jau šobrīd ir tā, ka grūti izvēlēties kuros pasākumos piedalīties un kuros ne, ja paskatās kalendārā, tad varbūt tikai dažas nedēļas nogales vasarā ir tādas, kad nekas Latvijā nenotiek :) Par ko ir liels prieks, jo atliek tikai izvēlēties (kas nemaz nav tik vienkārši) :) Cita lieta, ka atsevišķi pasākumi nav diezko plaši izreklamēti. Laba vieta, kur paskatīties piedāvājumu ir www.pdb.lv Turklāt, arī piedzīvojumu sacensībās var diezgan labi patrenēties plānošanā, pēdējā laikā aizvien vairāk tiek iekļauti posmi ar rogaininga elementiem.

Locked