LČ 2017

Sarunas par un ap rogainingu. Nereģistrētiem lietotājiem.
Vasaris

LČ 2017

Post by Vasaris » Mon Feb 06, 2017 2:22 pm

Vai šogad 2017.gadā būs Latvijas čempionāts? Vai arī tas atlikts sakarā ar Rāznas pasākumu?

guntars

Re: LČ 2017

Post by guntars » Mon Feb 06, 2017 5:40 pm

Šogad, sakarā ar PČ, Latvijas čempionāts atsevišķi netiek plānots. Cik man zināms, arī neviens cits 24h rogaininga pasākums Latvijā šogad nenotiks.

Rogaininga komisijā tiek apspriesta iespēja Latvijas Čempionātā vērtēt Latvijas komandu rezultātus Pasaules č-tā t.i. labākās 3 Latvijas komandas katrā grupā, pēc PČ rezultātiem, saņem LČ medaļas.
Es, personiski, atbalstu šādu pieeju, bet ir arī citi viedokļi :)
Guntars

kalveens

Post by kalveens » Tue Feb 07, 2017 2:48 pm

Kāpēc gan ne, es par. Tāpat nepretendēju uz titulu. :)

papiralapsa

Post by papiralapsa » Fri Feb 17, 2017 12:34 pm

guntars wrote:Šogad, sakarā ar PČ, Latvijas čempionāts atsevišķi netiek plānots. Cik man zināms, arī neviens cits 24h rogaininga pasākums Latvijā šogad nenotiks.

Rogaininga komisijā tiek apspriesta iespēja Latvijas Čempionātā vērtēt Latvijas komandu rezultātus Pasaules č-tā t.i. labākās 3 Latvijas komandas katrā grupā, pēc PČ rezultātiem, saņem LČ medaļas.
Es, personiski, atbalstu šādu pieeju, bet ir arī citi viedokļi :)

Tas nu gan nav iepriecinošs jaunums. Kā tad ar vietējo konkurenci?

Viesis

Post by Viesis » Fri Feb 17, 2017 8:17 pm

Papiralapsa - kas konkrēti uztrauc? Konkurence nekur nezudīs, izņemot čempionāta organizatoru iztrūkumu, kuru lielākā daļa visdrīzāk būtu pretendenti uz pjedestālu LV un iespējams arī pasaules mērogā, ja vien ņemtu dalību pasākumā.
Guntara variants ir ļoti adekvāts, rodot iespēju LV rogaineriem sacensties gan savā starpā, gan paralēli ar pasaules labākajiem.
Bez tam jāņem arī vērā, ka čempionātu rīko ierobežots skaits entuziastu no pamatdarba brīvajā laikā. Diez vai mazajā Latvijā būtu reāli vienā sezonā noorganizēt divus liela mēroga rogainingus atbilstoši augstā līmenī.
Vienlaicīgi būtu interesanti uzzināt, kā dara citās valstīs, kuras rīkojušas PČ? Vai tajā pašā gadā tiek rīkots otrs - savas valsts mēroga čempionāts, jeb tomēr vietējie sacenšas savstarpēji PČ ietvaros pēc Guntara aprakstītā principa?

guntars

Post by guntars » Mon Feb 20, 2017 12:13 pm

Ja Latvijā kāds, kas nav saistīts ar WRC 2017 rīkošanu, pieteiktos šogad rīkot 24h LČ, tad droši vien šķēršļi tam netiktu likti, bet WRC 2017 rīkotāju komanda diez vai būs gatava šogad uz ko vairāk.

Piebilde par konkurenci man nav saprotama. Pēdējos 5 gados mūsu 24h LČ-tos komandu skaits ir svārstījies robežās starp 68 (2014) un 103 (2016). Uz 2017.g. WRC šobrīd jau ir pieteikušās 178 komandas no Latvijas, kas ir apt. 2x vairāk nekā parasti mūsu LČ. Jā, WRC 2017 organizētāji droši vien varētu izveidot vēl dažas spēcīgas komandas, bet nav garantijas, ka viņi nepiedalītos arī LČ organizācijā un vispār būtu ieinteresēti startēt. Savukārt WRC tagad ir piesaistījis vairākus spēcīgus LV orientieristus, kas LČ diez vai piedalītos.

Vietējo atsevišķa apbalvošana WRC nav ierasta prakse.
Cik zinu, tad pēdējos WRC tā nav darīts. Austrāļi ~2 mēnešus pēc WRC 2016 sarīkoja savu čempionātu. Somi savu 2015.g čempionātu apvienoja ar Retki rogaine, kas notika apm 3 mēnešus pirms WRC 2015. Spānijas ERC 2016 notika vietējo komandu apbalvošana, bet vai tas bija viņu č-ts vai kas cits, to es nezinu.
Guntars

Post Reply