Par ranga aprēķinu

Sarunas, paziņojumi, informācija, ieteikumi.
Aiva

Re: Par ranga aprēķinu

Post by Aiva » Wed Apr 16, 2014 10:31 pm

Viss jau labi, bet man kaut kā tomēr neiet pie sirds, ka sieviešu komandām, lai iegūtu punktus jācīnās ar jauktajā komandām. Ja veido kausu, tad tomēr tam jāveicina sporta attīstība nevis jānoniecina, īpaši sieviešu. Tādēļ es esmu par klasifikāciju vīriešu, sieviešu un jauktajās, tāpat kā sacensībās. Šim sadalījumam ir sava loģika. Tā kā esmu startējusi gan jauktajā, gan sieviešu sastāvā - varu teikt, ka rezultātos ir atšķirība. Stipru komandu veidošanos veicina godīgi un taisnīgi noteikumi.

IlzeL

Post by IlzeL » Thu Apr 17, 2014 12:20 pm

Aiva, bet kāds ir Tavs piedāvājums? Ja sieviete reizēm startē jauktajā komandā un rezēm sieviešu, tad viņai būs divas ieskaitītas sacensības sieviešu vērtējumā un divas pie jauktajām? Un rezultātā laba vieta nesanāks ne vienā ne otrā vērtējumā. Komandas tomēr mainās.
Ja domā par kaut kādu papildus koeficientu piešķiršanu, tad tas arī nav objektīvi. Nekur jau nav teikts, ka Mix komandā noteikti vājākā ir sieviete, kuru vīrietis uz rokām nes pa mežu un tādēļ viņai pienāktos piemērot kādu rezultātu pazeminošu koeficientu. Tad jau tik pat labi kāds no vīriem var atnākt un teikt, ka viņam nepieciešams rezultātu uzlabojošs koeficients, jo viņa komandas biedrs ir bremze.
Paskatījos pagājušā gada LČ un Cēsu rogaininga rezultātus. Nezinu, vai no tiem var izdarīt kādus vērā ņemamus secinājumus.
Bet ja paskatāmies pagājušā gada WRC rezultātus, tad statistika īsumā sanāk tāda:
1. vieta MO Ēnsāri 3860
1. vieta XO Abramova un Švedovs 3370
1. vieta WO Šavļakova, Rostovceva 3090
Labākie no Latvijas Valters un Anita 3090
Labākās sievietes no Latvijas Čakle un Janpaule 1900
Pēc tā sanāk, ka ja gribam pielīdzināt Abramovu un šavļakovu, tad koeficients ir 1.09. Savukārt starp Anitu un meitenēm koeficients ir 1.62. Patiesībā nezinu, vai no šī var izdarīt nopietnus secinājumus.

Aivars Žogla
Site Admin

Post by Aivars Žogla » Thu Apr 17, 2014 12:47 pm

Ilzei taisnība par X. Nevajag tur koeficientus, JO labs rezultāts rogainingā sākas ar komandas izveidošanu. Un NAV vienmēr vīrietis stiprākais. Piemēri nav jāmeklē pat tālāk par LV.

Aiva

Post by Aiva » Thu Apr 17, 2014 1:41 pm

Jā, aprēķinu tas ļoti sarežģī. Es piedāvāju ņemt un radīt koeficientus, ņemot PČ un EČ statistiku, kur parasti uzvar MO, tad XO piešķir 1000 punktus, ja ir 10 % mazāk nekā MO un WO savukārt piešķir, ja 20% atšķirība. Minētie procenti ir tikai piemēram. Piedāvāju izrēķināt koeficientu pēc pēdējo 5 gadu statistikas - tieši starp grupu līderiem. Problēma sāktos, tur, ka mūs XO parasti ir spēcīgākas par mūsu MO, te ar noteikti var kaut ko izdomāt. Un tad pat nebūtu svarīgs dzimums un ne tikai dāmu komandas nejustos apbižotas, bet arī kungi no jauktajām komandām. Lieta arī tāda, ka jau pastāv vienkāršots rogaininga rangs iekš pdb.lv, kas jau arī atspogļo sagaidāmo jaunajos aprēķinos. Es tāpat kā Ilze, aptuveni nojaušu, cik spēcīga vai vāja esmu - es tur esmu melns un maziņš, kaut gan uzskatu tik traki arī nemaz nav. Es nekad neesmu nopelnījusi nevienu punktu, startējot sieviešu komandā, un ne vienmēr mēs startējam vāji.

IlzeL

Post by IlzeL » Thu Apr 17, 2014 2:04 pm

PDB ir pilnīgi citi mērķi un citi aprēķini. Tur vienkārši tiek paņemtas x labākās komandas no saraksta, nešķirojot pēc grupām.

Emils

Post by Emils » Thu Apr 17, 2014 2:22 pm

Mans piedāvājums būtu, ka mēs šogad palaižam esošu Latvijas Kausa izstrādi un tad skatāmies un koriģējam, ja nepieciešams. Tad arī būtu laiks līdz nākamajam gadam visu pamatīgi izsvērt un izdomāt.

Ja mēs domājam ieviest korkecijas X grupas aprēkinā, tad vajadzētu pielietot vienlīdzīgu attieksmi pret vīriešiem un sievietēm, t.i. ja koriģē vienam, tad arī otram. Un es nedomāju, ka šī ir problēma viscaur rezultātos, jo kaut kādā brīdī iestājās tas, ka komandai nav nozīmes, ir vājākais posms un neatkarīgi no tā vai šī persona ir skrējusi X vai M/W grupā komandai labāks rezultāts nebūtu bijis (kā iepriekš minēts par komandas izveidošanas nozīmi). Piemērojot dažādus koeficentus tiktu samaisīts rangs visiem arī tiem, kam esošā sistēma aprēķina objektīvu rezultātu.
Pie tam tagad taisīt sarežģītas, nepārskatāmas un nevienam nesaprotamas formulas jau pirmajā Latvijas Kausa gadā diez vai būtu nepieciešams.

Guest

Post by Guest » Thu Apr 17, 2014 4:21 pm

Man jau atliek tik samierināties, esmu jau par šiem gadiem pieradusi mačoties ar džeku un jauktajām komandām piedzīvojumu sacensībās. Žēl, ka šis princips pamazām iezogas arī rogainingā. Par komandu veidošanu noteikti zinu daudz un ļoti labi zinu, kā katrs dalībnieks ietekmē rezultātu. Tomēr, ja es esmu vājākais posms gan sieviešu, gan jauktajā komandā, tomēr augstāks rezultāts sanāk, ja startēju kopā ar kungu. ;) Lai nu paliek, es tāpat nozīmīgākajos mačos startēšu sieviešu komandā - EČ, PČ, jo tas man pašai ir lielāks izaicinājums.

marekst

Post by marekst » Tue Jul 12, 2016 12:15 pm

Tīri intereses pēc, kas notiek ar ranga aprēķinu, ja pusi no LK Rogainingā posmiem sanāk startēt atklātā grupā un otru pusi - veterānos? :)

Emils

Post by Emils » Tue Jul 12, 2016 12:51 pm

Atklātajā iet viss. Un uz veterāniem papildus vajadzetu aiziet tikai tam kur būs veterāna statuss

marekst

Post by marekst » Thu Jul 14, 2016 2:27 pm

Veterāna statuss cilvēkam vai komandai?

Post Reply