Priekšlikumi LOF Rogaininga komisijai, Valdei, Kongresam

Sarunas, paziņojumi, informācija, ieteikumi.
Aivars Žogla
Site Admin

Priekšlikumi LOF Rogaininga komisijai, Valdei, Kongresam

Post by Aivars Žogla » Tue Nov 27, 2012 7:16 pm

No manas puses, neatsakoties no rogaininga patstāvības idejas, lūdzu:
1) Komisija tiek paplašināta līdz vismaz 3 cilvēkiem tās sastāvā. Ir jādefinē kārtība, kā tiek veidota šī komisija, kā tiek veiktas izmaiņas tās sastāvā;
2) Komisija darbojas pēc statūtiem, kas atbilst IRF konstitūcijai;
3) Komisija koordinē Latvijas organizatoru darbību;
4) LOF jānovērš diskriminējošas normas attiecībā uz Latvijas rogaininga čempionātu dalībniekiem (ODB problēma, ja kāds to neredz, tad viņš ir vienkārši akls), jādefinē atbalsta apjoms labākajiem Latvijas sportistiem dalībai Eiropas un Pasaules čempionātos, taču vēl labāk, ja šis atbalsts (kaut vai Public Relations veidā) būtu veltīts vietējiem rogaininga pasākumiem proporcionāli mūsu sportistu starptautiskajiem panākumiem;
5) panākumi jāpopularizē un pēc iespējas jāgodina;
6) rogainings un citi līdz šim "lielā brāļa" ēnā noliktie orientēšanās veidi jātraktē kā līdzvērtīgi (neviens no tiem galu galā vēl nav olimpiskais). Stratēģijā ir pozitīvas ievirzes.
7) maksimāli izmantot koordinētu brīvprātīgo darbu, samazinot izmaksas darba algām, kur iespējams;
8) pārskatīt ideoloģiju, kas vērsta uz komerciāli izdevīgo veidu attīstību. Šim nolūkam paredzētas privātfirmas, ar kurām iespējams sadarboties kā ar sponsoriem. Tajā skaitā īpaši ar tām, kuras organizē ar orientēšanās veidiem saistītus pasākumus.

Gints Pētersons

Re: Priekšlikumi LOF Rogaininga komisijai, Valdei, Kongresam

Post by Gints Pētersons » Tue Mar 05, 2013 12:31 pm

LOF kongresa darba kārtībā nav iekļauti Aivara priekšlikumi, kas ir jāizdara lai tie tiktu izskatīti?
Manuprāt nav pieņemama situācija kad LČ maratonā katru gadu maina savu datumu un otro gadu pēc kārtas ir dienu pirms Tautas rogaininga (9.gadi). Šajā gadījumā no LOF puses netiekam pienācīgi novērtēti, augstāk tiek vērtēti 5. un 12. oktobra pasākumi. Kā arī "čakarēti" iespējamie dalībnieki, kuriem jāizvēlas uz kuru pasākumu braukt.

Aivars Žogla
Site Admin

Post by Aivars Žogla » Tue Mar 05, 2013 3:54 pm

Tie priekšlikumi (tā sāpe) ir veci, kā dzīve, un ir pārlikti no kaut kāda 2010.gada sarunu vides uz šejieni.
Gints uzsver līdzvērtīguma principu, kuru būtu jāņem vērā, sastādot sacensību kalendāru. Regulārie rogainingi (par kuriem ir zināms stipri iepriekš) šobrīd Latvijā ir tikai divi - Magnēta Tautas rogainings un Latvijas Čempionāts. Droši vien nebūtu daudz prasīts, lai kalendārs būtu salāgots vismaz Latvijas ietvaros. Bet varbūt dalībniekiem viss ir OK?

Andris Miglavs

Post by Andris Miglavs » Wed Mar 06, 2013 10:16 am

Saprotu, ka vienkārši septembrī sestdienu par maz. Katrā no tām kāds cienījams o-skrējiena mačs.
Te nu patiešām ir tā, ka par savām hobiju prioritātēm var būt jāizvērtē katram. Man, piemēram, Tautas rogainings ir konsekventā pārī ar citu maratonu - gadskārtējo laivošanas simtnieku "Gaujas bāziens". No kura mājās dažkārt atgriezies vien krietni pēc pusnakts...
Ja atklāti - tad argumentējamu risinājumu labākam sacensību izvietojumam neredzu. Ja man pašam būtu jātaisa kalendāru.
Sākotnēji man arī tā kā spuras sacēlās, bet tad sapratu, ka nav racionālu piedāvājumu citādu izkārtojumu piedāvāt. Jo patiesībā jau oktobris mūsu klimata joslā ir riskants čempionāta līmeņa maču rīkošanai. Un gan Cēsu rudens, gan Siguldas rudens manā apziņā ir mači ar desmitgadēm ilgu ritējumu, kas šajos laikos vienmēr ir bijuši.
Man šķiet, ka varētu runāt ar LK kalendāra veidotājiem, vismaz uz nākošo gadu noteikti - bet tad mums būtu jāformulē kādu citu piedāvājuma projektu.
Patiesībā skarbāku situāciju mēs šogad paši nevilšus esam radījuši, ar savu Latvijas RČ pārceļoties uz augustu- kas notika dēļ pasaules čempionāta izsludināšanas mūsu tradicionālajā laikā jūlija beigās. Un tagad mēs savā laikā pilnībā pārklājamies ar Valmieras čempionātu, kas arī notiek kā divdiena.
Tautas rogainingu dalībnieki vismaz var apvienot ar maratonu - un ir labāk, ka TR ir pēc LČOM, jo pēdējā dalībnieki tad varēs atnākt uz gadskārtējiem lieliskajiem sezonas noslēguma svētkiem, par ko pēdējos gados izvēršas TR.
Bat varbūt patiešām varam izdomāt racionālāku piedāvājumu, vismaz citiem gadiem?

Gints Pētersons

Post by Gints Pētersons » Thu Mar 07, 2013 4:31 pm

Tā mana galvenā doma-vēlme, lai brīdī kad tiek sastādīts orientēšanās kalendārs mēs rogainisti tiktu novērtēti kā piederoši un līdzvērtīgi kopējai orientēšanās saimei. Divus gadus iepriekš LČ maratonā notika nedēļu vēlāk dienu pirms Magnēta noslēguma. Konfliktēja Magnēta noslēgums, to pārcēla uz svētdienu. Vēl pirms 3 gadiem, ja nemaldos, LČ notika oktobra otrās nedēļas sestdienā, tas tik tiešām manuprāt ir par vēlu. Cik saprotu tad no oktobra otrās sestdienas LČ pārcēla uz oktobra pirmo nedēļas sestdienu, jo daži OS klubi dodas uz 25 Manna, Zviedrija. Tiesa šogad pārceļot LČ par vienu nedēļu uz priekšu tas konfliktē ar piedzīvojumu sacensībām, kas arī ir manuprāt orientēšanās sporta veids, lai gan piedzīvojums oktobra otrajā nedēļā ir OK. `
Par cik Tautas rogainings ir nemainīgā laikā jau 9 gadus, es teiktu tas ir šoreiz galvenais.
Es pats LOF kongresā būšu, vai mēs šo problēmu tur kaut kā kustinam? Varbūt to vat ietvert pie komisiju atskaites? Mans telefona Nr. 29433439.

guntars

Post by guntars » Fri Mar 08, 2013 12:11 pm

Manuprāt šis nav jautājums, kurš būtu jārunā Kongresā un es nevaru iedomāties, ka Kongress tā uzreiz spētu palīdzēt to atrisināt. Kalendāra veidošana tomēr notiek, rīkotājiem savstarpēji vienojoties un pielāgojoties. Tieši tā šogad piedzīvojumu sacīkšu rīkotāji plānoja savus pasākumus. Kā jau citi RK biedri pieminēja, vienmēr kautkas pārklāsies un visu nekad nepaspēsi un neapmeklēsi. Viss ir atkarīgs no katra prioritātēm un citiem faktoriem, t.sk. sacensību vietas, rīkotāju kvalitātes utt.

Lai cik tas pasākums būtu liels un jauks, mēģināt kādam LOFā iestāstīt, kas tas ir svarīgāks par Latvijas Čtu nebūs nopietni.
Un vai tiešām Tu, Gint, domā, ka klubi t.i. Kongress izrādīs pretimnākšanu Magnētam, ņemot vērā Magnēta iepriekšējo gadu attiecības ar LOF??
Maksimums, ko es varu ieteikt, ir lūgums LOF Valdei ņemt vērā šīs te sacensības, gatavojot 2014.gada kal.plānu. Bet daudz efektīvāk būtu vienoties ar konkrēto rīktoāju, tajā stadijā, kad tas ir zināms.
Tas nozīmē, ka jums pašiem jāstrādā pie tā nopietnāk..

Šonedēļ ir tipisks piemērs - Eži savu ziemas rogainingu mierīgi ielika vienā nedēļā ar LČ ziemas OS. Nu un es izlēmu atteikties no rogaininga, kuru esmu apmeklējis jau padaudz gadus. Vai man par to vajadzētu runāt LOF Kongresā? Diez vai..
Guntars

Andris Miglavs

Post by Andris Miglavs » Fri Mar 08, 2013 12:32 pm

Varu piekrist Guntaram, ka tas nebūtu Kongresa darbakārtības jautājums. Tomēr man šķiet, ka ir kaut kas konstruktīvs, ko varam darīt.
Un bez aizvainotas pozas, ka mūs kāds neievērtē.... ;)
Tajā īsajā uzrunā, kas teorētiski katrai komisijai ir iekļauta dienaskārtībā - noslēgumā burtiski dažos teikumos pieteikt 2 domas:

- ievērojot, ka rogainings ir viens no LOF vadīto sacensību veidiem, O-skrējiena Latvijas sacensību nu jau 2014.gada kalendāra plānotājiem lūgums neaizmirst un sakoordinēties arī ar rogaininga komisiju.
- lai, piemēram 2014.gadā rīkojot jau 10.Tautas rogaininga maču, kas notiks kā katru gadu septembra pēdējā svētdienā, dalībniekiem nebūtu vienā nedēļas nogalē jāizšķiras starp 2 cienījamiem un līdzīgas fiziskās ietilpības mačiem - maratonu un 8 h rogainingu...

Kaut kā tā... :) :?:

Gints Pētersons

Post by Gints Pētersons » Fri Mar 08, 2013 5:50 pm

Jā, droši vien kaut kā tā būtu visprātīgāk, vērst uzmanību!
Manuprāt galvanais mums (orientieristiem) saprast mūsu mērķus, kā arī vienoties par to kas ir MĒS (LOF-OS klubi-orientieristi-rogainisti-velo-taku-Magnētisti-visi citi "meža dīvainīši"-utt.).
Atbilde Guntaram: Jā es redzu, ka LOF un Magnēta attiecības, nav bijušas tās labākās, bet kā zināms abi tās veidojuši. Droši vien arī tāpēc pēdējos divos gados man (vienam) neizdevās ietekmēt sacensību kalendāru.

Andris Miglavs

Post by Andris Miglavs » Fri Mar 08, 2013 6:18 pm

Un - patiesībā mums varbūt vajadzētu jau tagad publiski aizsist 2014. gada kalendārā arī LRČ datumus - 26./27. jūliju. "Mūsu" laikā nebūs ne WRC, nedz ERC, bet ar pārējiem mēs drīkstētu arī nerēķināties...

Post Reply