Esam izlēmuši šo sarunu forumu slēgt! Visas turpmākās diskusijas par un ap rogainingu meklējamas rogaining.lv Facebook grupā - https://www.facebook.com/groups/870646406333930/

Guntars

WRS (World Rogaining Series)

Šeit tiek publicēti IRF jaunumi. Viesiem pieeja tikai lasīšanas režīmā, reģistrēti lietotāji var komentēt ziņas.
Locked
guntars
Posts: 425
Joined: Mon Nov 26, 2012 9:08 pm

WRS (World Rogaining Series)

Post by guntars » Wed Dec 12, 2018 10:38 am

Tā kā WRC mums tagad notiks reizi 2 gados, tad IRF izteikusi piedāvājumu paralēli rīkot WRS (World Rogaining Series) t.i. kaut ko līdzīgu pasaules kausam rogainingā. Ar IRF dokumentu par šo tēmu varat iepazīties šai ziņai pievienotajā PDF failā.

Šobrīd ir uzsākta aptauja, lai IRF gūtu priekšstatu par IRF biedru attieksmi pret šādu pasākumu. Saite uz aptauju Google Docs: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... =0&c=0&w=1
Balsošanā var piedalīties ne tikai oficiālie katras valsts pārstāvji IRFā, bet arī citi aktīvisti - pirmajā aptaujas ekrāna ierakstam vārdu un atbildam ar No.
Man, personiski, šķiet nedaduz dīvaini, ka IRF biedri paši ir nobalsojuši pret ikgadējiem pasaules č-tiem, bet tagad tā vietā piedāvā veidot citas "it kā" augsta līmeņa sacensības, kas prasīs lielākas izmaksas no dalībniekiem (vairāk ārvalstu braucienu), būs grūtāk administrējamas (kopvērtējums utml.) un ar atšķirīgiem standartiem un rīkošanas kvalitāti (atšķirībā no konkrētās organizētājvalsts īpatnībām).
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Guntars

valtersk
Posts: 199
Joined: Wed Nov 28, 2012 7:00 pm

Re: WRS (World Rogaining Series)

Post by valtersk » Tue Dec 18, 2018 8:12 pm

Nedaudz dīvaini - ir pareizs formulējums.
Lietu spēks ir vienkāršībā.
Problēma. Informacijas globālā aprite par rogaininga notikumiem tuva 0. Reģionāli informācijas apriti uztur tikai sociālie tīkli.
Būtu laiks IRF izstrādāt stratēģiju rogaininga popularizēšanai un potenciālo rīkotāju atbalstam valstīs, kur tas varētu notikt, bet nenotiek.
Bet kam gan tas interesē?!

Andris Miglavs
Posts: 256
Joined: Tue Nov 27, 2012 2:45 pm

Re: WRS (World Rogaining Series)

Post by Andris Miglavs » Tue Dec 18, 2018 9:38 pm

Pasaulē vairāk ir pelēku kā tīri baltu un melnu toņu.
Ja raugāmies uz WRS kā pasākumu, kurā noskaidrot spēcīgāko rogaineri, tad man nav ko piebilst Guntaram. Nav cita labāka instrumenta mūsu sporta veidā to izdarīt kā ikgadēja pasaules čempionāta sarīkošana - vienas sacensības ar visiem stiprākajiem konkurentiem - viens spēcīgākais uzvarētājs.
Nu re, pateicu, ka nav, tomēr ir arī ļaudis, kas saka - ai, nu tajā vienā reizē var nesanākt, ai, tur lidmašīnu nokavēja, tas čempions tik uz to vienu maču sapumpējās, bet vispār viņš ir nīkulis, uzvarētājiem paveicās... Tāpēc taisām sēriju, kas parāda spēcīgāko ilgākā laika posmā - sezonā, gadā...
Un tas ir arguments, kāpēc arī sportiskā ziņā spēcīgākā noskaidrošanai var būt vērts rīkot sēriju - tajā tiek noskaidrots spēcīgākais ilgākā laika posmā, noturīgi spēcīgākais, stabilākais. Un ir sporta veidi, kuros arī pasaules čempions tiek noskaidrots sērijā. Īpaši tie ir tehniskie sporta veidi. Laikam pazīstamākā ir F1 autosportā.
Bet tas laikam tomēr nav mūsu gadījums, kur, kā Guntars precīzi norādīja, pat ikgadējs pasaules čempionāts tik pirms mirkļa tika atzīts par neizpildāmu misiju patiešām spēcīgākā noskaidrošanai.
Tomēr dabā sacensību sērijām ir arī citas nozīmes .
Un šodienas piedāvājums varētu būt skatāms tieši caur tām (citām nozīmēm), no kurām svarīgākā laikam tomēr ir komerciālā, kurai, savukārt varētu būt 2 nozīmīgākie aspekti (vismaz es tos tā gribētu izcelt).
-sacensību pārdošana. Ir vieglāk pārdot skatītājiem (arī reklāmdevējiem) sacensības sērijā nekā daudzas atsevišķas sacensības. Viena (vienota) pārdošanas kampaņa, sponsoru piesaiste balvu fonda izveidei, kas savukārt ir motivācija spēcīgākiem ļaudīm pievērsties šim sporta veidam un sacensībām. Tas viss ļauj nopelnīt (vai gūt kādu citu atzinību) sacensību rīkotājiem, rada arī interesi sacensību dalībniekiem, jo nu jau ir vairākas trofejas, par kurām cīnīties utt. Es noteikti te nepretendēju uz izsmeļošu sporta sacensību mārketinga analīzi, tik saku, ka šie komerciālie aspekti ir svarīgi. Un piemērus visi paši zina.
Mums radniecīgajā jomā tepat Latvijā mūsu pašu federācija rīko LK sēriju - gandrīz katra nedēļas nogale visā vasaras sezonā. Kopā pārdod sacensības. Un rīkotāji faktiski sacenšas par savu sacensību ielikšanu šajā sērijā.
- sportiskās jaudas piesaiste. Pie sporta veidu asās konkurences piesaistīt patiešām spēcīgākos indivīdus var, radot viņos papildus motivāciju - gan materiālu (balvu fonds), gan morālu - kad sacensībās iesaista patiešām stipros džekus un džekenes. Ko atkal papildus var veicināt tas pats balvu fonds, ja pietrūkst citu izaicinājumu.
Un, no šī aspekta raugoties, es vairs tā pavisam noraidoši un principiāli pret IRF sērijas ideju pat laikam nenostātos.
Ja mēs vēlētos, piemēram, Latvijas čempionātā redzēt ne tikai spēcīgākos savus ļaudis, bet arī stiprus viesus no citzemēm, ar kuriem samēroties, tad šāda sērija varētu būt arī mūsu interesēs. Gan organizatoru (vispārējā gadījumā: vairāk dalībnieku, lielākas iespējas iegūt pozitīvu finanšu rezultātu), gan dalībnieku interesēs - lai samērotos, nav obligāti jābrauc uz RU (vīzas!!), US vai AUS (dārgi pārlidojumi), bet to var izdarīt tepat, ja stiprie atbrauc uz šejieni.
Un tad mums būtu jāparauga, vai šāda interese IRF iniciatīvā mums atspīd ("rezonē").
Tiesa gan, tas nozīmētu, ka LV RČ tomēr mums būtu jāspēj beidzot nozīmēt jau iepriekšējā gadā (rīkotājs ar zināmu sacensību vietu 1.biļetena līmenī). Tomēr ticu, ka arī tas būtu atrisināms. Un LOF RKomisija ar to patiešām spētu tikt galā, īpaši pie pašreizējā sacensību rīkošanas buma.

Tā kā, manā ieskatā primārais atbildamais jautājums ir:
"Vai Latvijas rogaina pasākumu orgi gribētu būt pasaules līgas posmu rīkotāji?"
Un no tā tad veidotu attieksmi pret šo ideju...

Locked