JAUNUMI

12.09.2016
ERC 2016. Čempionu piezīmes.


Tikai nepilna nedēļa bija nepieciešama Iritai Puķītei, lai pēc kopīgi ar Guntaru Mankus izcīnītās uzvaras Eiropas rogainiga čempionātā 24 stundu ieskaitē jaukto komandu atklātajā XO grupā uzvarētu Latvijas orientēšanās čempionāta sieviešu elites S21E grupā ar 5 minūšu atrāvienu.

Abi čempioni labprāt padalījās iespaidos par šī gada galveno Eiropas rogaininga pasākumu.

Šī gada Eiropas rogaininga čempionātā konkrēts mērķis netika uzstādīts, jo nebijām speciāli gatavojušies garajiem (24h) rogainingiem, kā arī nebija iespēja trenēties līdzīgā apvidū. Tomēr zinājām, ka esam pietiekami labā formā, lai uzrādītu konkurētspējīgu rezultātu. Guntars uz sacensībām ieradās tikai apmēram 10 stundas pirms starta “pa taisno” no Pasaules čempionāta taku orientēšanās, kas notika Zviedrijā, Gētborgā un kur izcīnīja 21.vietu (http://admin.woc2016.se/wp-content/uploads/2016/08/Result-Total-Open-1.pdf).

Jau saņemot sacensību kartes uzreiz bija redzams, ka šī būs ļoti grūtas 24 stundas - apmēram 50% no apvidus bija kalnu pļavas ar stāvām nogāzēm, otra puse – mežs ar ne mazāk stāvām nogāzēm, stāvām klintīm, dzeloņainiem krūmiem un akmeņainām karsta bedrēm, alām un ieplakām.  Karte bija netipiska rogainingam – mērogs: 1:20 000, augstumlīknes ik pa 10m. Kartē bija daudz detaļu (bedres, alas, mikroieplakas utml.), kādas parasti atzīmē lielāka mēroga orientēšanās kartēs. Tas padarīja karti slikti “lasāmu” un saprotamu. Naktī bija grūtības ar visu detaļu saskatīšanu kartē un nožēloju, ka neesmu paņēmis distancē organizatoru rekomendēto lupu. Sliktās lasāmības dēļ, naktī tika pieļauta viena liela ~40 minūšu kļūda.

Plānojot ceļu, nevarēja paredzēt, cik garu distanci plānot un kā pareizāk iesākt – vai pa atklāto kartes daļu dienā, vai tomēr sākt ar mežu un pļavas atlikt uz nakti. Sākām dienas karstumā (~+25C) ar atklāto un kalnaināko daļu, kas it kā šķita neloģisks lēmums, bet tomēr tā izrādījās veiksmīga izvēle, jo naktī kalnu pļavās bija migla ar dažu metru redzamību, kas padarīja orientēšanos ļoti sarežģītu.


 

Uzskatām, ka čempionu tituls Mix klasē un 5.vieta absolūtajā vērtējumā ir ļoti labs rezultāts. Distances gaitā šķita, ka būs sliktāk, jo izgājām daudz mazāk nekā sākotnēji bijām plānojuši - 24h laikā skriet sanāca ļoti maz (ne vairāk kā 3..4km), jo tas vienkārši nebija iespējams – kopā veicām tikai aptuveni 72km, toties ar vairāk kā 8000m augstuma kāpumu summu. Tāpat izlaidām vairākus vērtīgus kontrolpunktus un navigācijas kļūdās zaudējām apmēram divarpus-trīs stundas, bet ekstrēmais apvidus ar sarežģīto orientēšanos bija smags pārbaudījums visām komandām un mūsu rezultāts šādā kartē, apstākļos un apvidū izrādījās ļoti labs.

No sacensībām paliks atmiņā sarežģītā orientēšanās, migla naktī ar dažu metru redzamību, stāvās, akmeņainās un bīstamās karsta bedres. Tā kā augstākos kalnu rajonus izgājām dienas laikā, tad bija iespēja izbaudīt arī skaistus skatus no kalnu virsotnēm.

Tiem, kuri jau pamēģinājuši rogaininga sacensības tepat Latvijā ieteiktu saņemties un aizbraukt uz kādām sacensībām ārzemēs, kur ir iespēja izbaudīt pavisam savādāku apvidu, kartes un laika apstākļus. Pagaidām arī ikvienam ir iespēja pieteikties un piedalīties nākamajos Pasaules un Eiropas čempionātos, jo tās ir atklātas sacensības un pieejamas jebkuram. Nākamgad Pasaules čempionāts notiks Latvijā un tāpēc vēlamies aicināt ikvienu piedalīties šai pasākumā kā dalībnieku vai kā palīgu sacensību rīkotājiem.

Nobeigumā vēlamies pateikt paldies Isostar par atbalstu speciālā sporta uztura nodrošināšanā un varu apliecināt, ka Isostar sāļais tomātu sporta dzēriens tiešām pēc 20 distances stundām garšo labāk nekā saldie sporta dzērieni

REZULTĀTI

SACENSĪBU VIDEO

KOMANDAS CEĻŠ

 

1. Maris , @ 12.09.2016., 13:04 teica:
Apsveicu Guntaru un Iritu ar ļoti labo rezultātu! Tā turpināt!
Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
 AKTUĀLI

OGRES ROGAININGS
2017. gada 6.augusts 
Ogre, Zilie kalni

Rezultāti 2h
Rezultāti 4h2017. gada 22. jūlijs
REZULTĀTI
FOTO1
|| FOTO2 || KARTE2017. gada 2. septembris

NOLIKUMS || BULLETIN
PIETEIKŠANĀS
KOMANDAS2017. gada 11. novembris
NOLIKUMS
PIETEIKŠANĀS
KOMANDAS


AKTUĀLI iepriekšējo informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.


 


 ŠODIEN NOTIEK

Pasaules čempionāts (24h)
 LATVIJAS KAUSS

0
Latvijas kauss rogainingā 2017

29.04    OKZK Nakts rogainings
20.05    Šlokenbekas rogainings
15.07    Daugavpils rogainings
22.07    Teku Taku rogainings
15.10    Marienburgas zelta rudens rogainings
11.11    Brīvības rogainings
26.12    Ziemassvētku izvēle

LKR nolikums  2017

LK arhīvs.
Vairāk
 NĀKAMIE PASĀKUMI

02.09.2017.
Kuiteņa maldonis (3/6h)
[info]

17.09.2017.
Tautas rogainings (4/8h)


07.10.2017.
TAOK rogain (8h)


 JAUNĀKAIS SARUNĀS
  
 • Anonymous ierakstīja tēmā Kuiteņa maldonis:
  Rogainings „Kuiteņa maldonis” notiks 2. septembrī Sedā. Vieta nav izvēlēta nejauši. Pieaugot cilvēku vēlmei izzināt Latviju, Sedas pilsēta ar tai blakus esošo kūdras purvu ir unikāla iespēja ieraudzīt ko jaunu un interesantu. Kont...
 • KristapsT ierakstīja tēmā Ride sharing to WRC / Braucam kopā uz WRC:
  Hi, I have two free places from Rēzekne in the morning of 18.08. My e-mail is kripap s@hotmail.com

  gold_atrus_ru rakstīja:We arrive in Rezekne 18...
 • gold_atrus_ru ierakstīja tēmā Ride sharing to WRC / Braucam kopā uz WRC:
  We arrive in Rezekne 18.08 at 06:15. Maybe someone is going from Rezekne in the competition centre. Take us please.
 JAUNĀKIE KOMENTĀRI
 • Vija komentēja rakstu Līdzjutēju...:
  Sen jau gatavojos :)...
 • valērijs komentēja rakstu Pošamies uz Pasaules...:
  atceramies - arī Preiļi - Aglona posmu sāk labot, tā izbraukšana var pras&#...
 • andris komentēja rakstu Pošamies uz Pasaules...:
  GPS komandai ir obligāts TIKAI TAD, ja to komandai ir piešķīruši organizat...
jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
^ uz augšu ^