JAUNUMI

09.07.2012
Negaidi! Šonakt mājās nebūšu!
Sadaļā "Pieredze" pievienots Ilzes Lapiņas raksts "Negaidi! Šonakt mājās nebūšu!"
16. AndrisB @ 12.07.2012., 16:05 teica:
Piekrītu. Ka angliskā versija varbūt ir atšķirīgi interpretējama. Kaut patiesībā - gan lietotie vārdi, gan izteiksmes forma ir pilnīgi analoga. Jājautā kāda profesionālam britu filologam.. wink Tomēr uzrakstīti un Kongresā apstiprināti noteikumi ir noteikumi. Pašlaik - spēkā esoši. Kurus pašlaik varam apspriest, tomēr šogad nevaram pārmainīt. Ja mums tie sāk šķist nozīmīgi nepareizi - jātaisa labojumi.
Lai vai kā - manuprāt- tie 300 bez somas ietaupīti noietie metri pilnīgi neko neizteiks sacensību rezultātos. Un, visticamāk, nav strīdu vērti. crying smile
15. aivars @ 12.07.2012., 14:54 teica:
Hronoloģiski vairs neatceros, kā tas "sacensību laikā" latviskajā noteikumu versijā ir radies. IRF noteikumos šis nav uzsvērts. Tur ir "on course" - faktiski, distancē.
14. AndrisB @ 12.07.2012., 09:26 teica:
Piekrītu, ka to dalībniekiem tā arī var izskaidrojoši atgādināt. Ka punkts Nr.16 nepārprotami saka "sacensību laikā distancē aizliegts atstāt pārtiku vai komandas inventāru." Sacensību laikā. Un manā izpratnē to interpretāciju pat nav jāsarežģī- atstāt tas nozīmē atstāt [bez uzraudzības], Kaut piekrītu arī, ka, ja kāds ļoti vēlas, ir iespējas sarīkot konsīliju. smile
13. aivars @ 12.07.2012., 00:03 teica:
"aizliegts atstāt" Tur jau tas suns, ka neviens neko distancē neatstāj, bet finišē ar visu savu telti, riču-raču, un kas tur vēl viss ir bijis paņemts līdzi. Gadās, ka pazaudē. Vismaz 2 reizes esmu gājis, nē, visas 3, atpakaļ pārsimt metrus, lai paņemtu tur iestādīto karti. crying
Tāpēc, ja vēlamies, lai neatstāj inventāru distancē BEZ UZRAUDZĪBAS, tad tā arī noteikumos būtu jāieraksta. Viss.
12. IlzeL @ 12.07.2012., 00:02 teica:
Kā jau teicu - varam pastrīdēties par terminoloģiju - "atstāt". Ja es noņemu somu, lai aizietu uz krūmiem? Un attālināšanās par cik metriem ir "atstāšana"?
11. AndrisB @ 11.07.2012., 23:46 teica:
Lasām noteikumus! Kopā! Pabeidzam pagaidām...
Neko atstāt distancē, ieejot uz kontrolpunktiem nedrīkst. Noteikumu 16. punkta otrā teikuma daļa: "16. Distancē pirms starta aizliegts ienest un atstāt pārtiku vai inventāru komandas vajadzībām, tāpat
sacensību laikā distancē aizliegts atstāt pārtiku vai komandas inventāru". Piekrītu Aivaram, ka izcelsme varētu būt saistīta ar viņa aprakstītā "gara" ievērošanu. Tomēr formulējums pasaka pietiekami skaidri un nepārprotami - laika ierobežojums - uz kādu laiku - noteikumos nav definēts.
Ja kāds kādās sacensībās ir noteicis vai rīkojies citādi - nu ko, tas ir bijis noteikumu pārkāpums, kuru noteiktajā protestu iesniegšanas termiņā neviens nav noprotestējis, un nevienam noteikts sods diskvalifikācija tāpēc nav piemērots... Visa sabiedrība klusējot šo pārkāpumu ir akceptējusi.
Piedodiet, ja kādam stratēģiskos plānus jaucu. sad wink smile
10. AndrisB , @ 11.07.2012., 23:38 teica:
Lasām noteikumus! Kopā! Turpinām.
Visas Ilzes burvīgajā rakstā nosauktās lietas ir atļautas līdzi ņemšanai. Un vēlamas - dzīvības darboties spējas nodrošināšanai. Un, tajā skaitā arī karte, kompass un pulkstenis. Kā vienīgie atļautie navigācijas līdzekļi. Kaut - teorētiski, pēc noteikumiem arī karte, kompass un pulkstenis drīkst nebūt.
Bet līdzi drīkst ņemt, piemēram, arī velosipēdu (tik braukt ar to nedrīkst - noteikumu preambula), telti, prīmusu un citas vajadzīgas lietas. Noteikumi to neaizliedz, bet liedz organizatoriem to noteikt par obligāto inventāru. Un ir tikai dažas lietas, kas nedrīkstētu būt - jebkuri citi navigācijas līdzekļi, izņemot augstāk nosauktos - karte, kompass un pulkstenis.
9. AndrisB , , @ 11.07.2012., 23:31 teica:
Lasām noteikumus! Kopā!
Obligātais inventārs rogainingā ir tikai numurs - noteikumu 14.punkts prasa uzrādīšanu pēc pieprasījuma, un svilpe - 17. punkts. bet pa termina "obligātais inventārs" noteikumos nav. Un nav paredzēta iespēja šādu inventāru noteikt. Tāds var būt noteikts piedzīvojumu sacensībās, laivu maratonos un citās līdzīgās lietās, kurās daudzi no mums ir kaut kad kaut kur piedalījušies.
8. IlzeL @ 11.07.2012., 22:38 teica:
Es nezinu, par kādu tieši pārkāpumu sodīja Somijā. Es starp tiem nebiju. Iespējams, ka par numura neesamību.
Varu tikai piekrist Aivaram par tiem gružiem. Austrālijā PČ laikā tā arī neieraudzīju nevienu pat nejauši nokritušu batoniņa papīrīša stūrīti, nemaz nerunājot par ko lielāku. Pie mums par to runā un runā, bet tomēr ir cilvēki, kuriem tas liekas pārāk liels svars - ielikt papīrīti somas kabatā un atnest līdz finišam. sad Varbūt pamēģināt kādreiz uzrīkot akciju - kura komanda atnesīs uz finišu vairāk izlietotos iepakojumus? Un finišā tiek skaitīti gan pašu izēstie, gan mežā atrastie :)
7. aivars @ 11.07.2012., 20:29 teica:
Ja noteikumos par bagāžu būtu pateikts tā, kā par to visu laiku atgādina lidostās, tad būtu viennozīmīgi, bet tagad var pārprast. Galvenā ideja (noteikumu gars) ir par to, ka pirms sacensībām sev tur nedrīkst gatavot "ziemas krājumus", un pēc sacensībām tur nedrīkst palikt pēc dalībniekiem nekas, izņemot dabiskās vajadzības.
Ko patiešām gribētos - lai nepaliek gruži un lai neviens nebradā pa sējumiem.
6. valerijs @ 11.07.2012., 19:44 teica:
un tomer jautajums vietā? protams ka svarigi ir labi plānot, bet liekas Somijas ERC sodija par to ka nebija obligatais
5. IlzeL @ 10.07.2012., 19:11 teica:
Noteikumos teikts - aizliegts atstāt, nav teikts, ka nedrīkst uz laiku attālināties no ekipējuma. Protams, varam strīdēties par formulējumu. Lietuvā organizatori tieši pirms starta pateica - somas varat nolikt, ja pie tām nav numuri, pārbaudīsim numurus. Protams, tajā brīdī neviens nesāka pārlasīt noteikumus, tikai piefiksēja, ka organizatori šādu rīcību atļauj. Un kā jau Raimonds minēja - ja organizatori būs parūpējušies par distanci, kur tāda somas atstāšana uz laiku nav izdevīga, tad neviens to arī nedarīs. Ja orgabizatori uzliek distanci, kur bez variantiem jāiet kilometriem pa vienu un to pašu ceļu un tad atpakaļ, tad arī to gribas darīt.
4. Nikolajs @ 10.07.2012., 17:14 teica:
Ar atstāšanu jāuzmanās, šogad Lietuvā bija plaša somu izvēle mežā, zinātu iepriekš savu somu nemaz ņemt nevajadzētu ;)
3. Raimonds @ 10.07.2012., 17:00 teica:
LČ organizātori ir centušies saplānot KP atrašanās vietas tā lai dalībniekiem nebūtu izdevīgi atstāt mantas kaut kur distancē wink
2. Lāsma @ 10.07.2012., 15:58 teica:
Soma nav obligātais inventārs.
Obligātais inventārs rogainingā pārsvarā ir minimāls. Ja atceramies, Raunā bija svilpe, Lietuvā atstarotāji u tml. Protams, klāt ir jābūt numuram, tā kā ja tas paliek pie atstātās somas un nav visu laiku pie dalībnieka, tad gan būs pārkāpums.
Tas, vai līdzpaņemto lietu atstāšana "bez uzraudzības" ir pārkāpšana, droši vien jāskatās katra konkrēta rogaininga biļetenā, bet visu laiku klāt ir jābūt tikai obligātajam, kurā nav iekļauti ne batoniņi, ne rezerves zeķes.
Piebildīšu, ka līdz šim pašai ebija iešāvusies prātā šāda idejam bet turpmāk gan pie izdevības izmantošu, tomēr atslodze.
1. un tomer @ 10.07.2012., 15:51 teica:
... jautājums par obligāto inventāru, kā tas var būt ka distancē noņemt mugursomu, ieskrie un izskrien -- kur paliek rogaina noteikumu ievērošana. ka obligātajām vienmēr ir jābūt līdzi????
Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI
LOF rogaineru reitings atrodams 
zem banera Latvijas rogaininga kauss

 

PusNAKTS rogainings
2024.gada 27..-28.jūlijs, Ziemeļgauja
[Biļetens]  [Bulletin]
[Dalībnieki] [Participants]
[Pieteikšanās] līdz 22.07.2024
izmaiņas un papildinājumus sūtiet uz valtersk[at]latnet.lv
[Entries]  until 22.07.2024
send changes and additions to valtersk[at]latnet.lvValmieras pilsētas svētku rogainings

2024.gada 28.jūlijs,Valmiera
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās]

Eiropas čempionāts
2024.gada 17.-18.augusts, Misso
[Informācija]  [Bulletin 1] 
[Dalībnieki]  [Pieteikšanās]  
Baltās Kazas Rogainings /
Mežazvērs piedzīvojumu sancesības

2024.gada 17.augusts, Jaunjelgava
[Informācija]   [Dalībnieki]
[Pieteikšanās]1. aprīlis - Rīgas Spilves pļavu rogainings
20. aprīlis - Liepājas Dienvidu fortu rogainings
18. maijs - Baložu kūdras bānīša rogainings
13. jūlijs - Mazsalacas Skaņākalna rogainings
7. septembris - Mežgarciema militārās pilsētiņas rogainings
2. novembris - Rīgas Kurpju raga rogainings
[Pieteikums/ nolikums/ dalībnieki]


AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 NĀKAMIE PASĀKUMI

27.07.2024.
PusNAKTS rogainings (4h/8h)
[info]

28.07.2024.
Valmieras pilsētas svētku rogainings


17.08.2024.
Eiropas čempionāts rogainingā (24h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^