JAUNUMI

11.12.2023
ZIEMASVĒTKU IZVĒLE LAUNKALNĒ.


Rogainingu sezona nekad nebeidzas. Rogaininga zīmols ZIEMASSVĒTKU IZVĒLE, Gunta Dudes "izauklēts", aizsākās 2010.gadā, kā TSK Sprīdītis orientēšanās sezonas noslēguma pasākums, un 2015.gada kļuva par pilntiesīgu rogainingu, ir atgriezies pēc 3 gadu pārtraukuma. Šoreiz Launkalnes mežos, Lejas Kleperu mājīgajā lauku sētā. 17.11.2023
Rogainigs 2023. Gada noslēguma APTAUJA.


Rogaininga gads tuvojas nobeigumam.
Daudz sacensību, daudz notikumu un arī ir laiks atskatīties, novērtēt un pārdomāt .
Aicinām piedalīties APTAUJĀ: Rogainings LV 2023- 2024.!
Atbildes tiks apkopotas un publicētas 02.12.2023., pirms gadskārtējās LOF balles.

04.11.2023
BRĪVĪBAS ROGAININGS LĀČPLĒŠA DIENĀ.


Titulbilde: foto Ainars Gaidis.

Brīvības rogainings notiek Lāčplēša dienā jau otro reizi savas pastāvēšanas vēsturē. Pirms 6 gadiem tā bija Kolka, bet šogad- Alūksne. Katra vieta savā Latvijas malā, bet tāds jau ir viens no Brīvības rogaininga mērķiem- sportiski patriotiskā veidā iepazīt Latviju.
Kas mūs sagaida Alūksnes pusē? Izaicinošs apvidus ar daudz pauguriem, grāvjiem un purviem, klasisks mežs- nedaudz, toties izcirtumu un krūmu daudz, lielākā daļa, ko apmeklēs spēcīgākie - bez laba ceļu tīkla, kas prasīs zināmas orientēšanās prasmes. Tajā pašā laikā - ainaviski skati, skaista un sakopta pilsētvide un piepilsētas apvidus, Lāčplēša dienas svecītes un lāpu gājiens.

01.11.2023
Pa lapsu pēdām un sniega takām.


Aizvadītajā nedēļās nogalē Dzērbenes apkārtnē notika LAPSU ROGAININGS, šogad garākais pēc kontrollaika stundām un vienīgais rogainings ar 12 stundu kontrollaiku Latvijā un Baltijā, puse no rogaininga klasikas (24stundas). Rogainings nav sprints, tas ir komandas darbs garās stundās un skarbos apstakļos, ar to arī tas atšķiras no daudzām citām sportiskajām aktivitātēm. 
Latvijā ir tikai 88 rogaineri , kas ir gatavi startēt un pabeigt 12 stundu distanci, ieskaitot tumsas stundas, kā arī tikai 112 rogaineri, kas ir gatavi startēt un pabeigt 6 stundu diastani, oktobra beigās, mazapdzīvotā apvidū. Piedalījās gandrīz visi stiprākie un drosmīgākie. Laika apstākļi bija sezonai atbilstoši, pirmais, plānais sniegs palīdzēja vairums komandu sākot jau no trešās sacensību stundas, kad sākās taku izvēles skrējiens.

22.10.2023
Rogaininga rudens “vētra plosās” visā Latvijā.


Nu jau otro gadu, kad orientēšanās aktīvā sezona ir beigusies, Latviju pārņem rogainings, kad septiņas nedēļas nogales pēc kārtas kaut kur notiek lielāks vai mazāks rogainings. Sākot jau no "Vidzemes rogaininga", līdz pat "Brīvības rogainingam", kas šogad notiks Alūksnē, dažādās vietās un formātos.
Nākošajā nedēļās nogalē Dzērbenes apkārtnē notiks LAPSU ROGAININGS, šogad garākais pēc kontrollaika stundām un vienīgais rogainings ar 12 stundu kontrollaiku Latvijā un Baltijā. Puse no rogaininga klasikas (24stundas), īpaši izaicinošs oktobra beigās. Kā jau iepriekš, divas laika ieskaites grupas, 6 stundas gaismas apstākļos un 12 stundas pieķerot pusi pa tumsu. Dzērbenes apkārtne izteikti dauzdveidīga, vietām palielas reljefa formas, lielāka vai mazāka izmēra pauguri un to grēdas, dažādu izmēru ezeri, grāvji, visā teritorijā attīstīts lielceļu un meža ceļu tīkls. Dabā ir apsekotas un iemarķētas 55 kontrolpunktu vietas, tiek atjaunota sacensību karte, 68 km2.
Tā kā Latvija atteicās no iespējas organizēt Eiropas čempionātu rogainingā 2024, tad nākošgad dosimies augusta vidū uz Igauniju. Jāsāk gatavoties jau tagad, īpaši, ja ir iespēja gūt pieredzi navigējot tumsas apstakļos!  Tiekamies Dzērbenē!
Pieteikšanās un informācija: https://rogaining.lv/

10.10.2023
LAPSU ROGAININGS. Plāns B, kura vispār nebija.


Darīt vai nedarīt vispār, tāds pārsteidza jautājums. Nepārvaramas dabas apstākļu dēļ iepriekš plānotais un saskaņotais sacensību LAPSU ROGAININGS 2023 apvidus ZIEMEĻGAUJA nav pieejams sacensību rīkošanai plānotajā datumā, 28.10.2023. Apsverot visas iespējas, ieskaitot sacensību pilnīgu atcelšanu, organizators ir pieņēmis lēmumu, rīkot sacensības LAPSU ROGAININGS iepriekš plānotajā datumā netālu no apdzīvotas vietas DZĒRBENE. Izņemot sacensību apvidu, viss pārējais sacensību saturs paliek nemainīgs. 
LAPSU ROGAIINGS ir vienīgais 12 stundu rogainings šajā gadā gan Latvijā, gan Baltijā, puse no 24 stundu klasikas, īstā mežā, ieskaitot tumsas stundas. Tiekamies Dzērbenē!

BIĻETENS Nr.2
 
 
 
 
0

 AKTUĀLI
LOF rogaineru reitings atrodams 
zem banera Latvijas rogaininga kauss

 

PusNAKTS rogainings
2024.gada 27..-28.jūlijs, Ziemeļgauja
[Biļetens]  [Bulletin]
[Dalībnieki] [Participants]
[Pieteikšanās] līdz 22.07.2024
izmaiņas un papildinājumus sūtiet uz valtersk[at]latnet.lv
[Entries]  until 22.07.2024
send changes and additions to valtersk[at]latnet.lvValmieras pilsētas svētku rogainings

2024.gada 28.jūlijs,Valmiera
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās]

Eiropas čempionāts
2024.gada 17.-18.augusts, Misso
[Informācija]  [Bulletin 1] 
[Dalībnieki]  [Pieteikšanās]  
Baltās Kazas Rogainings /
Mežazvērs piedzīvojumu sancesības

2024.gada 17.augusts, Jaunjelgava
[Informācija]   [Dalībnieki]
[Pieteikšanās]1. aprīlis - Rīgas Spilves pļavu rogainings
20. aprīlis - Liepājas Dienvidu fortu rogainings
18. maijs - Baložu kūdras bānīša rogainings
13. jūlijs - Mazsalacas Skaņākalna rogainings
7. septembris - Mežgarciema militārās pilsētiņas rogainings
2. novembris - Rīgas Kurpju raga rogainings
[Pieteikums/ nolikums/ dalībnieki]


AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 NĀKAMIE PASĀKUMI

27.07.2024.
PusNAKTS rogainings (4h/8h)
[info]

28.07.2024.
Valmieras pilsētas svētku rogainings


17.08.2024.
Eiropas čempionāts rogainingā (24h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^