JAUNUMI

03.04.2014
Pirmsstarta emocijas
     


Rogaininga distance pamazām iegūst savas galīgās aprises, un, lūk, kādas tās ir skaitļos: 50 kontrolpunkti, kas izmētāti pa 100 kv.km teritoriju, kurus 12 stundās bite varētu apmeklēt, ja lidotu ar ātrumu 6 km/h. Ja mēs būtu bites... Taču, lidojot pa taisni, mēs neieraudzītu visu to, ar ko acis priecē šejienes daba.
Ozolu un laukakmeņu pasaule. Izstaigājot mežus, kuri tikai retu reizi pakāpjas nelielos pauguros vai ieslīd graviņās, un uzkāpjot Popes pilskalna stāvajā nogāzē, skats ir uzsvērti nereāls - visa karte pie kājām. Taču arī meži šeit ir bagāti ar pārsteigumiem. Īpaši ir jau minētie ozoli un laukakmeņi. Vismaz 3 akmeņi ir no "lielo" saraksta, un vēl daži, kurus saraksta veidotāji varbūt vēl nezina, bet kuri ir savā ziņā pat interesantāki. Par vienu no tiem vietējā leģenda vēsta, ka uz tā dzimuši senie p(u)opiņi, jo tas spējis noņemt dzemdību sāpes. Iespējams, ka jūsu maršrutā būs arī kāds patiesi sens meža nostūris ar milzu ozoliem. Bet visvairāk gribētos novēlēt uzkāpt palielā paugurā, kuru, šķiet, simtprocentīgi veido lielāki un mazāki laukakmeņi - apkārt purvaini meži, pēkšņi - akmeņu kalns. Jā, ir ziemeļkurzemē gan mājas, gan uzvārdi - Akmeņkalni. Nu, vismaz vienu tādu arī dabā ir nācies sastapt.

Un, protams, arī baronu Bēru izvēle liecina, ka šī vieta - Popen - ir savā ziņā labāka par citām. Ugāles muižas baronu kapi Ugāles pilskalnā ir mūža mājas trijiem šīs dzimtas pārstāvjiem. Popē ir sajūta, ka tur atdusas visa dzimta. Popes vēsture ir daudz pētīta un aprakstīta. Ventspils novada mājas lapā par to var uzzināt vairāk no Popes pamatskolas vēstures skolotājas Anitas Krūmiņas savāktajiem materiāliem.
Staigājot pa bijušā Ventspils-Dundagas šaursliežu dzelzceļa dambi un tā atzariem, ir sajūta, ka tūlīt aiz pagrieziena parādīsies tvaika bānītis un būs jāpalec malā. Popes stacijas ēka ir sveika un vesela, tāpat kā pāris desmiti muižas ēku.
Tāds ieskats mājasdarbam - nelielai, pagaidām neklātienes, ekskursijai ārzemnieku saprašanai tik savādi nosauktās vietas un tās apkārtnes vēsturē. Par tās estrādi, par septiņām alejām, par terpentīnfabriku un sīrupa fabriku. Un arī par šodienu ar tās puķu pasauli, zinātkārajiem bērniem, autosporta tradīcijām folkreisa trasē un daudz ko citu. Kā tas izskatās dzīvē - 3.maija rogainings nesīs savas korekcijas iztēlē radītajam priekšstatam. Arī daži skarbāki vārdi varbūt tiks pateikti šo korekciju veikšanas laikā. Bet paies laiks un, kā parasti, saglabāsies emocijas. Šobrīd, veidojot pasākumu, tās ir vairāk kā pozitīvas.
Nāks tuvāk, neaizmirstiet ieskatīties arī oficiālajos dokumentos - Biļetenā. Tur būs tehniskā informācija par distanci un tās veikšanas īpatnībām.
9. ValtersK @ 10.04.2014., 12:38 teica:
Rogaininga kauss (statistika) šogad aptvers Latvijā nominētās rogaininga sacensības, kuru organizatori, tas rīkos saskaņā ar LOF apstiprinātajiem rogaininga sacensību noteikumiem un būs gatavi iesniegt rezultātus apstrādei. Sākotnēji akcents uz kāju disciplīnu. Aprēķins izejot no rezultāta punktu koeficienta attiecībā pret absolūtā uzvaretāja punktiem, reiz koeficients - sacensību laika h attiecība pret maksimālo jeb 24h. Vērtējums pa dalībniekiem pēc absolūtā apreķinātā rezultāta. Ieskaite atbilstoši rogaininga vecumu grupām, tikai V un S (bez mixa). wink
8. aivars @ 10.04.2014., 12:17 teica:
Ir tas slavenais teiciens (pārfrāzējot, protams) - rogainings arī Āfrikā ir rogainings. Tas ir - ir rogaininga Noteikumi un ir sacensības, kas notiek pēc šiem Noteikumiem. "Cīņas bez noteikumiem" var taisīt savus reitingus, neviens neliedz.
Piebilde par laiku ir vietā! Iespējams, ka jāvērtē tikai, sākot ar kaut kādām X stundām, un, iespējams, ka, atiecīgi, jālieto koeficienti. Tāpat, kā maratons sākas pēc 35. kilometra, tāpat rogainings sākas pēc, varbūt, 18 stundām? wassat
7. Mareks @ 10.04.2014., 10:11 teica:
Tad vēl jautājums vai 4h rogainings rangā tiek vērtēts tik pat augstu kā 24h un vai tiek skaitīti tikai kāju pasākumi un velo cits kopvērtējums?
6. aivars @ 10.04.2014., 00:21 teica:
Komandu kopvērtējums ir visai nereāls - komandu sastāvs mēdz mainīties. Nosaukumam taču rangu neveidos. Tātad - personām. Ir dažādi viedokļi - mans ir tāds, ka vajadzētu vērtēt iegūtos rezultātus sacensību grupās (MO, MV, ...). Tātad, dalībnieks saņem ieskaites punktus tajās kategorijās, kurās kvalificējas komanda. Un, ja pēc gadiem veterāns startē kopā ar jaunajiem, tad tajās sacensībās veterānu grupā punktus nesaņem. Atvērtajā kvalificējas visi, tālāk - kā rogainingā pieņemts. Bet atkārtoju - ir arī citi viedokļi šajā jautājumā, piemēram, pēc dzimšanas gadiem, kā orientēšanās variantā, dalot pa desmitgadēm.
5. zz @ 09.04.2014., 23:56 teica:
Tik ko rangā rēķinās - komandu kopvērtējumu vai personu kopvērtējumu? Un kā ar cilvēkiem, kam mainās komandas biedri un pat klases?
4. Mareks @ 09.04.2014., 21:19 teica:
Par to ranga listi, var jau katra rogaininga rezultātus komandām sarēķināt vispirms punkti/24h un pēc tam kā parasti komandas punkti/uzvarētaja komandas punkti * 1000
3. aivars @ 09.04.2014., 12:46 teica:
Pagaidām neoficiāli, bet, cerams, ka īstenosies - rogaininga komisijā ir apspriesta iespēja šogad rīkot LK rogainingā. Tā, kā tas notiek ar orientēšanos. Tikai ieskaitē būs visi Latvijas lielākie rogaininga pasākumi, kas notiek pēc LOF Rogaininga noteikumiem, un, varbūt, kāds no kaimiņu pasākumiem. Protams, nekas neliedz izveidot arī kādu rogaineru ranga listi. Ja kāds savā nodabā ir domājis par šiem jautājumiem, var apspriest publiski vai pat pieteikties par rēķinātāju.
2. aivars @ 09.04.2014., 11:44 teica:
Uz kartes būs redzams. Abi ir blakus. Runa ir par to mežu, kur ir lielie, vecie ozoli. Dažāda kalibra ozoli ir plašā apkaimē.
1. JānisN @ 09.04.2014., 10:52 teica:
Vai nevarētu, lūdzu, precīzāk - kur atrodas tas ozolu mežs un akmeņkalns? Lai varam ņemt vērā plānojot maršrutu.

<< Jaun�ki (12 3 ) Vec�ki >>

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI


Latvijas čempionāts rogainingā
Mordanga, 2021.gada. 14. - 15..augusts
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Dalībnieki]


Valmiera, 2021.gada. 25. jūlijs
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Dalībnieki]PusNAKTS rogainings
Raunas pagasts
2021.gada 10.-11.jūlijs
[Biļetens Nr.2] [REZULTĀTI]
[KARTE] [Leģendas] [Video]


 


Piejūras rogainings
Engure, 2021. gada 28. augusts
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Dalībnieki]


 

Eiropas čempionāts
Igaunija, Otepe. 
2021.gada 4.-5.septembris.
Informācija. [Biļetens.pdf]
[Pieteikšanās]  [Dalībnieki]


 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS. ŠODIEN NOTIEK

Rīgas Jumpravmuižas rogainings (2h/4h/6h)

 NĀKAMIE PASĀKUMI

25.07.2021.
Valmieras rogainings 2021 (3h, velo 2h)
[info]

07.08.2021.
Valmieras Gaujas senlejas rogainings (2h/4h/6h)
[info]

14.08.2021.
Latvijas čempionāts (6h/24h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^