JAUNUMI

03.04.2014
Pirmsstarta emocijas
     


Rogaininga distance pamazām iegūst savas galīgās aprises, un, lūk, kādas tās ir skaitļos: 50 kontrolpunkti, kas izmētāti pa 100 kv.km teritoriju, kurus 12 stundās bite varētu apmeklēt, ja lidotu ar ātrumu 6 km/h. Ja mēs būtu bites... Taču, lidojot pa taisni, mēs neieraudzītu visu to, ar ko acis priecē šejienes daba.
Ozolu un laukakmeņu pasaule. Izstaigājot mežus, kuri tikai retu reizi pakāpjas nelielos pauguros vai ieslīd graviņās, un uzkāpjot Popes pilskalna stāvajā nogāzē, skats ir uzsvērti nereāls - visa karte pie kājām. Taču arī meži šeit ir bagāti ar pārsteigumiem. Īpaši ir jau minētie ozoli un laukakmeņi. Vismaz 3 akmeņi ir no "lielo" saraksta, un vēl daži, kurus saraksta veidotāji varbūt vēl nezina, bet kuri ir savā ziņā pat interesantāki. Par vienu no tiem vietējā leģenda vēsta, ka uz tā dzimuši senie p(u)opiņi, jo tas spējis noņemt dzemdību sāpes. Iespējams, ka jūsu maršrutā būs arī kāds patiesi sens meža nostūris ar milzu ozoliem. Bet visvairāk gribētos novēlēt uzkāpt palielā paugurā, kuru, šķiet, simtprocentīgi veido lielāki un mazāki laukakmeņi - apkārt purvaini meži, pēkšņi - akmeņu kalns. Jā, ir ziemeļkurzemē gan mājas, gan uzvārdi - Akmeņkalni. Nu, vismaz vienu tādu arī dabā ir nācies sastapt.

Un, protams, arī baronu Bēru izvēle liecina, ka šī vieta - Popen - ir savā ziņā labāka par citām. Ugāles muižas baronu kapi Ugāles pilskalnā ir mūža mājas trijiem šīs dzimtas pārstāvjiem. Popē ir sajūta, ka tur atdusas visa dzimta. Popes vēsture ir daudz pētīta un aprakstīta. Ventspils novada mājas lapā par to var uzzināt vairāk no Popes pamatskolas vēstures skolotājas Anitas Krūmiņas savāktajiem materiāliem.
Staigājot pa bijušā Ventspils-Dundagas šaursliežu dzelzceļa dambi un tā atzariem, ir sajūta, ka tūlīt aiz pagrieziena parādīsies tvaika bānītis un būs jāpalec malā. Popes stacijas ēka ir sveika un vesela, tāpat kā pāris desmiti muižas ēku.
Tāds ieskats mājasdarbam - nelielai, pagaidām neklātienes, ekskursijai ārzemnieku saprašanai tik savādi nosauktās vietas un tās apkārtnes vēsturē. Par tās estrādi, par septiņām alejām, par terpentīnfabriku un sīrupa fabriku. Un arī par šodienu ar tās puķu pasauli, zinātkārajiem bērniem, autosporta tradīcijām folkreisa trasē un daudz ko citu. Kā tas izskatās dzīvē - 3.maija rogainings nesīs savas korekcijas iztēlē radītajam priekšstatam. Arī daži skarbāki vārdi varbūt tiks pateikti šo korekciju veikšanas laikā. Bet paies laiks un, kā parasti, saglabāsies emocijas. Šobrīd, veidojot pasākumu, tās ir vairāk kā pozitīvas.
Nāks tuvāk, neaizmirstiet ieskatīties arī oficiālajos dokumentos - Biļetenā. Tur būs tehniskā informācija par distanci un tās veikšanas īpatnībām.
29. aivars @ 15.04.2014., 11:59 teica:
Popes rogainingā nevar piedalīties individuālie dalībnieki. Palīdziet Agrim! Ja arī Tu esi viens - izveidojiet komandu!
28. Agris @ 15.04.2014., 09:53 teica:
Vai Popes rogainingā ārpus konkursa var piedalīties arī individuālie dalībnieki?
27. aivars , @ 14.04.2014., 18:34 teica:
Tātad ranga apspriešana loģiski pārceļas uz saitē norādīto adresi.
26. Emīls @ 14.04.2014., 11:11 teica:
Līdz vakaram uzmetīšu Excel failā piemēru pēc Cēsu Rogaininga rezultātiem un iemetīšu forumā.
25. aivars @ 14.04.2014., 09:46 teica:
Emīl, kas pirmais brauc, tas pirmais maļ. Protams! thumb
Tātad - piedāvā un apspriežam Tevis piedāvāto formulu.
24. Emīls , @ 14.04.2014., 09:19 teica:
Ja neviens nepiesakās un nepieciešams es varētu paciparot.
Nav gluži sveša lieta.
23. aivars @ 11.04.2014., 20:40 teica:
Nu, tad! Man šķiet, ka šeit jau sakrājies vesels lērums ar konstruktīvu informāciju. Vajadzīgs kopsavilkums! Kam patīk šāda veida ciparošana? Lai var koriģēt jau reālu piedāvājumu. thumb
22. Emīls @ 11.04.2014., 15:13 teica:
Es domāju, ka laika aprēķina koeficientam vajadzētu būt matemātiskam un vajadzētu izvairīties no statiskiem koeficentiem, ko varētu būt grūtāk pielietot, ja ir nestandarta laika limits. Tas pats minētais 6/24=0.25 vai sqrt(6/24)=0.5 būtu labākie manuprāt.

kas attiecās uz ranga aktualitāti, ieteiktu, ka tiem izmantotas pēdējo 2 gadu (vai cits termiņš) sacensības, vai kas tāds nevis pēdējo x sacensību skaits. Tas tāpēc, lai būtu salīdzināms periods un tas nemainītos atkarībā no sacensību skaita izmaiņām gada laikā.
21. ValtersK @ 11.04.2014., 14:32 teica:
Paldies visiem par saturīgo diskusiju.
Pašlaik iespējamā formula tiek piemeklēta. Nav viennozīmīgas attiecības 4/24h vai tmml. Būtiski: 1) saglabat intrigu attiecībā pret tiem, kas startē 1x 24h pret tiem kas ir 12h, 8h un 6h fani, 2) saglabāt aprēķinu iespējamību izejot no standarta ROG rezultātiem, bez logaritmisko tabulu pielietošanas wink
Būtiski palaist ROG kausa sistēmu pirms Aivara POPES pasākuma un pabeigt kaut, kad gada otrā pusē labā noskaņojumā pēc garās sportiskās sezonas.
20. Juris @ 11.04.2014., 14:25 teica:
Zigim

Valtera aprēķinu metode visa pamatā, bet nebūs korekti vienkārši aritmētiski izdalīt rezultātu, jo tad sanāk, ka 12 stundu formātā max punkti ir 500, bet tas neatspoguļo reālo situāciju, sevišķi, ja ir tikai tāds formāts. Koeficientu sistēma ir taisnīgāka un var pat gadīties, ka pārāk drastiski apgriež spārnus mazo stundu formātos stratējušajiem. smile
19. Zigis @ 11.04.2014., 14:19 teica:
Ai, Juri, sasmējos par "nav jāsarežģī vienkāršas lietas". Manuprāt visnesarežģītākais variants ir ValtersK piedāvātais.
18. Juris @ 11.04.2014., 14:08 teica:
Vēl gribētu piebilst, ka reitinga aprēķināšanai jāizmanto aktuālākā informācija, kas pakāpeniski atjaunojas. Piemēram pēc pēdējām 10 sacensībām ar 6 labākajiem rezultātiem. (atkal diskutējams cik tieši) un ja jau reiz pēdējās sacensībās rezultāts krītas, tad arī reitingam jākrīt līdzi. (tā iespējams pēc iespējas precīzāk uzzināt aktuālos līderus) laughing
Tas gan neizslēdz paralēli uzturēt otru reitingu - tā teikt, All time best of the best of the best wink
17. Juris @ 11.04.2014., 14:03 teica:
Manuprāt, nav jāsarežģī vienkāršas lietas. Reitinga punktus jārēķina piemērojot koeficientus vīriešiem un sievietēm atsevišķi. Koeficientu sistēma pēc sacensību garuma -ja ņem par pamatu 24 stundas (koeficients 1), tad piemēram 12 stundas nevis 0,5, bet 0,8, 6 stundas - 0,65, bet 4 stundas - 0,5. Koeficients ir apspriežams un piemeklējams pēc iespējas taisnīgāks.
Par piedalīšanos jauktajās grupās papildus koeficients - sievietēm paaugstinošs (piemēram 1,1), vīriešiem pazeminošs (0,9). Protams arī šis būtu izdiskutējams. Ar vecuma grupām grūtāk. Varbūt pat nav jāpiemēro koeficients, bet ranga punktus jāpiešķir katrā no tām (kā jau tas ir sacensībās) Kā piemērs - veterāns saņem ranga punktus pēc rezultāta veterānu vērtējumā, un kā atklātās grupas dalībnieks, atklātās grupas vērtējumā.
Nevar piemērot rezultātu grupā, kas nav reāla. Piemērs - ja startē atklātajā grupā (komandas biedra dēļ), tad neskatoties uz to, ka pats jau veterāns, veterāna punktus nesaņem.
Te gan ir iespēja piemērot arī vecuma koeficientu, bet tas varētu diezgan nopietni sarežģīt aprēķinus.
Iespējams piemērot koeficientu arī pēc sacensību mēroga. Ja pieņem, ka Latvijas čempionāts ir 1, tad Eiropas čempionāts varētu dot 1,1 (atkal jāspriež cik tieš)i. smile
16. Zigis @ 11.04.2014., 13:14 teica:
Ar 'sirdi' it kā piekrītu Mareka "rēķināt pret starta grupas W,M,X labāko rezultātu", bet teorētiski spēcīgākās sievietes startējušas W grupā dominēs ranga augšgalā :) (jo ļoti maza konkurence)

Par stundu koeficentiem - pašlaik, ja vienās sacensībās var startēt 6h un 24h, tad spēcīgie izvēlas 24h un pārējiem 'bērnu distancē' 6h ir vieglāk uzvarēt, nekā, ja visi startētu 6h. Protams 24h absolūti varēs dabūt vairāk punktus nekā uzvarot 6h, bet relatīvi mazāk pret "ieguldīto darbu" :)
15. aivars @ 11.04.2014., 12:20 teica:
Dažādos sporta veidos eksistē dažādi rangi. Ja es pareizi saprotu, ranga punktus piešķir par iepriekš definētām sacensībām. Mūsu gadījumā - tās, kuras notiek pēc Noteikumiem. Noteikumos sacensību garums pat netiek atrunāts, izņemot čempionātu pasākumus. Vai par uzvaru pienākas maksimālie punkti? Jā. Cik lieli ir šie maksimālie punkti? Vai 4 stundās uzvarētājam var dot tikpat, cik 24 stundās? Vai, dodot mazāk, mēs izvairāmies no situācijas, ka sezonas beigās labākais rogaineris nav piedalījies nevienās "īstajās" rogaininga sacensībās (24h)? Neizvairāmies, ja sacensību skaits ir paliels. Tas, ka domājamā ranga (kausa) gadījumā sacensības būs <10, nenozīmē, ka ranga algoritmus jāpieskaņo nepārtraukti, atkarībā no sezonas. Bet, man šķiet, ka Valtera pieminētais 4/24 u.tml. varētu derēt. Ir mazliet gan par skarbu, ka jāsavāc 6 uzvaras, bet, pietiek ar vienu uzvaru 24h - un darbiņš padarīts. Varbūt var 3 koeficientus - līdz 8 ieskaitot (piem.1/3), līdz 16 ieskaitot (2/3) un virs 16 (1)? Varbut vēl labāk - sākumā (mazās stundas) koeficients aug straujāk, beigās - lēnāk un ir tuvāk 1 (kaut kāda kvadrātsaknes funkcija). Veidot vairākus sarakstus pa stundām - oficiāli, nē. Neoficiāli katrs var sevi ielikt 1.vietā pēc viņam vien zināmiem kritērijiem, vai ne wink
14. Mareks @ 11.04.2014., 08:58 teica:
Aivai un aivaram ir taisnība par dzimumu (ne)līdztiesību, ka punktus vajadzētu rēķināt pret starta grupas S,V,X labāko rezultātu ņemot vērā visus J,V,SV, utt bet rangs paliktu tā kā ValtersK saka - pa V un S ar J,V,SV sadalījumu. Attiecīgi ne vīrieši ne sievietes nebūtu apbižoti un nenāktos ciest vai iegūt no startēšanas X komandās.
13. Emīls @ 11.04.2014., 07:38 teica:
Vai nebūtu tomēr labāk veidot 2 rangus - zem 10h un virs 10h?
Jo tomēr tā specifika, nepieciešamā sagatavošanās un plānošana 4-6h rogainingam ir nedaudz savādāka kā 12 un kur nu vēl 24h rogainingam.
Pie tam cilvēkiem, kas neplāno skriet garos rogainingus (kā piemēram man) būtu savs rangs par ko pacīnieties un nopietnākiem skrējējiem būtu savs rangs.
12. aivars @ 10.04.2014., 23:22 teica:
Ja rēķina pēc absolūtā - "uzpeld" visas minētās problēmas.
Varbūt nav tik traki ar to X ietekmi, jo ranga punkti tiktu rēķināti no iegūtajiem punktiem, bet iegūtie punkti tiktu ņemti no grupas. Var gadīties, ka skrienot X grupā nāksies saņemt mazāk punktus, nekā skrienot S grupā. Un, tas kurš nedabūs daudz V grupā, varētu iegūt no X grupas. Rogainingā ir arī komandas faktors, kas, līdz ar to, savā ziņā arī ietekmēs rezultātus rangā (kausa ieskaitē). Ja rēkina pēc grupām, iespējams, arī sacensību laika faktors vairs nav svarīgs. Uzvarētājs ir uzvarētājs - 4h vai 24h. Un pārējiem ir tikai procenti no uzvarētāja punktiem. Kur es kļūdos? wassat
11. Aiva @ 10.04.2014., 19:26 teica:
Īsti objektīvs jau tas vērtējums nebūs rēķinot S un V. Ir ļoti liela atšķirība vai tikai kungi iet, vai kungi ar dāmu un otrādi vai dāmas iet atsevišķi, vai dāma kopā ar kungu. Ja es gribēšu šādā rangā būt augstāk, man visu laiku jācenšas skriet kopā ar džeku. Es tomēr domāju, ka tās dāmas, kas uzdrošinās iet pašas ir daudz stiprākas par tām, kas vienkārši skrien pakaļ džekiem, protams, ar retiem izņēmumiem. Jo te jau ir stāsts ne tikai par fizisko, bet arī par spēju orientēties un stratēģiju. Un dabā arī iekārtots, ka dāmas ir nedaudz lēnākas nekā džeki. Ir taču atšķirība, vai džeki bliež divatā, vai ar dāmu. Šo aspektu, manuprāt, ir vērts apdomāt.
10. Mareks @ 10.04.2014., 13:38 teica:
Vai pareizi saprotu, ka 4h rogaininga uzvarētājs sacensībās nopelna 1000 punktus sacensību ietvarā reiz laika koeficients jeb 4h/24h un iegūst rezultātā 167 punktus kopvērtējumam bet kāds cits 8h rogaininga dalībnieks savācot uz pusi mazāk punktu kā uzvarētājs iegūtu 500 punktus sacensību ietvaros reiz laika koeficients 8h/24h un iegūst tos pašus 167 kopvērtējuma punktus ko 4h uzvarētājs? Tas nešķiet gluži pareizi

<< Jaun�ki (1 2 3) Vec�ki >>

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI


Latvijas čempionāts rogainingā
Mordanga, 2021.gada. 14. - 15..augusts
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Dalībnieki]


Valmiera, 2021.gada. 25. jūlijs
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Dalībnieki]PusNAKTS rogainings
Raunas pagasts
2021.gada 10.-11.jūlijs
[Biļetens Nr.2] [REZULTĀTI]
[KARTE] [Leģendas] [Video]


 


Piejūras rogainings
Engure, 2021. gada 28. augusts
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Dalībnieki]


 

Eiropas čempionāts
Igaunija, Otepe. 
2021.gada 4.-5.septembris.
Informācija. [Biļetens.pdf]
[Pieteikšanās]  [Dalībnieki]


 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS. ŠODIEN NOTIEK

Rīgas Jumpravmuižas rogainings (2h/4h/6h)

 NĀKAMIE PASĀKUMI

25.07.2021.
Valmieras rogainings 2021 (3h, velo 2h)
[info]

07.08.2021.
Valmieras Gaujas senlejas rogainings (2h/4h/6h)
[info]

14.08.2021.
Latvijas čempionāts (6h/24h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^